Dubaj láká návštěvníky na pozoruhodné skvosty. Podívejte se na některé z nich

Aktuálně největší probíhající událostí je unikátní světová výstava EXPO DUBAI 2020. Příležitost pro návštěvu výstavy, kterou poprvé v historii hostí oblast Středního východu budete mít až do 31. března.

Na jednom místě se zde prezentuje 192 států (včetně České republiky), které přibližují návštěvníkům své technologické pokroky. Najdete zde více než 200 restaurací a na každý den je připraven nezapomenutelný program a dechberoucí živé show. Navíc pokud do Dubaje vycestujete s CK Blue Style v termínech od 26. 1. do 28. 2. 2022 a pro svůj let zvolíte leteckou společnost SmartWings, získáte jednodenní vstupenku na tuto unikátní výstavu zcela zdarma.

Dovolenou v Dubaji si můžete zpestřit návštěvou nejvyšší budovy světa. Nazývá se Burj Khalifa (Burdž Chalífa), je dominantou města a dosahuje výšky 828 m. NEJ, jimiž se tato monumentální budova pyšní, je podstatně více.

Mimo jiné je to nejvyšší nekotvená stavba, nejvyšší obytná stavba, nejvyšší mrakodrap, nejvyšší betonová stavba či budova s největším počtem pater (163), nejmohutnější výtahovou instalací a také nejrychlejšími výtahy na světě (65 km/h). Součástí budovy je i nejvýše položená mešita v 158. patře a nechybí ani nejvýše položený bazén, a to v 76. patře. Výstavba tohoto unikátního projektu probíhala v letech 2004–2010 a celkové náklady se vyšplhaly na neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů.

Pokud raději než stavby obdivujete spíše přírodní krásy, můžete zamířit do Dubai Miracle Garden -největší květinové zahrady na světě s rozlohou 72 000 m2. Najdete zde více než 150 miliónů květin a rostlin, „květinový letoun” Airbus A380, zapsaný v Guinessově knize rekordů nebo motýlí zahradu, která je domovem 15 000 motýlů.

Přestože se luxus a velkolepost skloňuje v Dubaji téměř na každém kroku, v posledních letech se jedná o cenově velmi dobře dostupnou destinaci, která k dovolené láká stále více cestovatelů. Vyberte si některých z atraktivních zájezdů z nabídky CK Blue Style a přidejte se k nim i vy.


Publikováno na: