Pro někoho jako zápletka ze sci-fi. Jaké jsou hlavní výhody 5G sítí?

Chcete udržet krok nebo být dokonce o kus napřed? 

Pamatujete si ještě na časy, kdy jsme se k internetu připojovali prostřednictvím vytáčeného připojení? Na načtení jediné stránky jsme čekali i několik minut a pak se spojení přerušilo. Pokud byste se na něj při svém podnikání spoléhali i v dnešní době, pravděpodobně byste velmi tratili na konkurenceschopnosti.

Rychlejší. Efektivnější. Spolehlivější. Stabilně online.

Svět patří novým technologiím a jednou z těch nejdiskutovanějších je nástup 5G sítě. Možná už jste o ní něco slyšeli a zní vám to jako zápletka sci-fi filmu. Ve skutečnosti se tato budoucnost už dala do pohybu. 5G síť nepředstavuje jen to, čím své podnikání můžete zlepšit a zefektivnit právě teď ze dne na den, ale bez čeho se v příštích letech dost možná neobejdete.

Chytrá domácnost, budova, kancelář nebo chytrá zařízení jako jsou telefony, hodinky žárovky až po tiskárnu a chytrá auta. Zařízení, která mají přístup k internetu a která dnes a denně využíváme, je nespočet. A jejich množství bude pouze růst. Jen si vzpomeňte, kolik jste jich měli doma či ve firmě před 15 lety a porovnejte to s počtem zařízení, která kolem sebe máte dnes. Nahrává tomu i rozmach IoT a virtuální reality. Stále více podnikatelů a firem spoléhá na kvalitní a rychlé internetové připojení. Možnosti současné 4G sítě jsou však omezené.

Zatímco 4G síť využívá rádiové vlny, 5G síť využívá tzv. milimetrové vlny. Nejen díky tomu se se sítí páté generace můžete těšit na:

Rychlejší přenos většího objemu dat (v budoucnu by rychlost 5G sítě měla dosáhnout až 10 Gbps). Meetingy na dálku a komunikace s klienty tak bude snazší a efektivnější a v práci vás ani vaše zaměstnance už nebude brzdit pomalé připojení.

⦁ Širší spektrum, ve kterém může fungovat a na více připojených zařízení v jedné oblasti (až 1 milion připojených zařízení v okruhu 1 km2, takže už se nemusíte bát o signál ani na přeplněné konferenci).

⦁ Nižší latenci sítě, a tak i spolehlivější připojení.

K 5G síti se připojí už 60 % populace v České republice

Vodafone poskytuje největší pokrytí 5G sítí mezi operátory. Praha se stala prvním evropským městem s 5G pokrytím v metru a dnes se k 5G síti připojíte téměř ve všech stanicích metra. Připojíte se ale i ve více než 250 dalších městech a obcích. A od ledna 2022 na 5G dosáhne už 60 % populace České republiky. Vyzkoušet si ho nyní můžete i vy!

Držet krok s novými technologiemi? Jde to lépe, když se máte o koho opřít

Vodafone Business je partnerem, který své firemní zákazníky pomáhá posouvat vpřed a umožňuje jim otestovat si technologické novinky, které by mohly mít pozitivní dopad na jejich podnikání. Mrkněte se třeba na tarify pro podnikatele a přesvědčte se o 5G superrychlosti na vlastní pěst. Aktivaci můžete provést kdykoli a po dobu 7 dní si zdarma vyzkoušíte benefity 5G sítě v rámci vašeho běžného tarifu.