Tenistka Šafářová oslaví narozeniny na Olympijském festivalu. Kdo vyskočí z dortu?

Shodou náhod má Lucka ve stejný den i narozeniny a organizátoři jí připravují hned několik překvapení. „Olympijský festival jsem si v létě moc užila. Bylo skvělé vidět děti zase sportovat a věřím, že jim právě tato akce ukáže řadu sportů, které by si třeba nikdy nevyzkoušeli,“ říká olympionička Šafářová.

„Mám radost, že tváří zimního Olympijského festivalu je právě Tom Verner, protože sám trénuje hlavně děti a je to skvělý člověk,“ zdůrazňuje Lucie. Do Brna se tenistka vrací pravidelně, protože tady žije její rodina a Tomáš Plekanec zde strávil i sezonu v dresu Komety Brno. „Od narození dcery jsem věk přestala řešit, nebo možná na to jen nemám čas,“ usmívá se sympatická Lucie.

ČOV

Jak bude probíhat oslava narozenin, zatím neřeší a těší se do rodného Brna. Český olympijský výbor, který Festival pořádá, nechce prozradit podrobnosti oslavy, ale už teď je jasné, že v Brně bude 4. února největší koncentrace olympioniků hned po Pekingu. Adepta, který vyskočí z „dortu“ už prý mají.

ČOV

Pavoučí muž Adam Ondra bude slavit na sněhu

Areál Nové Zbrojovky v Brně Židenicích se od 4. do 20. února promění v nadupané zimní středisko, které nabídne až dvacet sportů k vyzkoušení včetně biatlonové střelnice, snowparku, skokanského můstku, curlingu či běžkařské a bruslařské dráhy. V neděli 6. února dorazí další oslavenec – horolezec Adam Ondra. V létě ho na Olympijském festivalu v Brně po návratu z her v Tokiu, vítaly stovky fanoušků. Teď si v klidu vyzkouší všechny zimní sporty a možná i snow volejbal, který bude mít na akci premiéru. Program bude postupně zveřejňován na webu www.olympijskyfestival.cz.

ČOV

Slavit bude i Jágr a Neumannová s Valentou

Zdá se, že pokud chcete být úspěšný sportovec, musíte se narodit v únoru! Třeba Jaromír Jágr oslaví 15. února padesátiny. Ve stejný den, ale o něco později, se narodila i Kateřina Neumannová. Královna bílé stopy přiveze na Olympijský festival kromě běžek i dvě medaile, které vybojovala před dvaceti lety na hrách v Salt Lake City. Na tuhle olympiádu si zavzpomíná rád i akrobatický skokan Aleš Valenta (narozen 6. 2.). Organizátoři mu přichystali oslavu zlaté olympijské medaile na den přesně v sobotu 19. února. Aleš přijede i se svým parťákem Petrem Svěceným, který jeho výkon doplnil dnes už legendárním komentářem v České televizi, kde zaznělo „Aleš to skočil!“. Podle zpráv z Olympijského festivalu se chystá i oslava kulatin Jardy Jágra a možná tedy dorazí i hokejový kouzelník. 

Publikováno na: