Co nám přibylo do domácích lékárniček během pandemie? Budete se divit

Oxymetr běžně známe z ordinace lékaře. Nasadí nám jej na prst, aby zjistil, zda je naše krev dostatečně okysličená. Při domácím měření je postup stejný. Když chytneme koronavirus, víme, kdy vyhledat lékařskou pomoc. Domácí měření oxymetrem je ale přínosné nejen při covidu. Dokáže pomoci včas odhalit rozvoj respiračních onemocnění, například zápalu plic. Sledovat můžete také zlepšování stavu po prodělané nemoci covid-19. 

Při nemocech srdce i pro sportovce

Dostupnost měření okysličení krve v podobě oxymetru využívají nejen pacienti s dýchacími obtížemi, astmatici, ale také osoby s onemocněními srdce. Oxymetry hojně využívají také horolezci, kteří se pohybují ve velkých nadmořských výškách, a další sportovci. 

V nouzi se spolehněte

Oxymetry Depan jsou zdravotnické prostředky. Podrobné informace a možnost online nákupu najdete na webu Depan.cz. Oxymetry se prodávají výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Mohou je využívat i lékaři a zdravotnická zařízení. 

Malý, ale praktický

Oxymetry Depan, model YK-81C v černé barvě a model M130 v modrobílé kombinaci, jsou lehké a skladné přístroje s kapesními rozměry. Napájejí je baterie, takže je můžeme mít stále po ruce. Použití je snadné: Stačí vložit prst do zařízení, nehtem nahoru, poté stisknout tlačítko pod displejem. Oxymetr ihned začne měřit, naměřené hodnoty se zobrazí na dvoubarevném OLED displeji s nastavitelným jasem. Pokud přístroj při měření ukáže více než 94 %, okysličení je v normě. 

Vyplatí se ale hodnoty sledovat. Kyslíku totiž v těle nezbyt nemáme a při nedostatku je třeba jej dodávat. V případech nedokysličení jsou v domácích podmínkách využívány koncentrátory kyslíku či inhalační kyslík. Před použitím zdravotnických prostředků Depan se důkladně seznamte s návodem k použití. 

Více o pulsních oxymetrech ZDE.
Publikováno na: