Slyšeli jste o pulzním oxymetru? V poslední době si jej lidé pořizují stále víc a víme proč

Nedostatečný příjem kyslíku si zpravidla pacient s nemocí Covid-19 nebo jinou respirační nemocí neuvědomuje. Ve chvíli, kdy dýchací obtíže již vnímá, může být pozdě. Domácí měření aktuálního okysličení krve tak mnohdy rozhoduje o kontaktování nemocnice. Oxymetr může zachránit život, přitom stojí méně než bezdotykový teploměr. Novinkou jsou pulzní oxymetry Depan s certifikáty TÜV a CE. 

U zdravého člověka by se nasycenost kyslíkem, hodnota SpO2, měla pohybovat mezi 94 a 100 %. Pokud hodnota poklesne pod 94 %, je nezbytné kontaktovat praktického lékaře nebo nemocnici. U pacientů s respirační nemocí (jako například Covid-19) se hladina SpO2 může dostat až na 50 %, aniž by o tom vůbec věděli! SpO2 je tedy životně důležitý parametr, který se naštěstí dá snadno měřit i v domácích podmínkách oxymetry, jednoduchými přístroji, které se nasazují na prst. 

Pulzní Oxymetry Depan, model YK-81C v černé barvě a model M130 v modrobílé kombinaci, měří přesně a rychle, jejich rozměry jsou malé, takže je můžete mít stále při ruce. Použití je snadné: Stačí vložit prst do zařízení, nehtem nahoru a upevnit oxymetr na prst. Poté stisknete tlačítko pod displejem. Zařízení ihned zahájí práci a provede měření. Naměřené hodnoty přístroj prezentuje číselně i graficky – sloupcovým grafem (údery srdce) a pletysmografem. Pletysmografická křivka má svůj charakteristický tvar i velikost. Vlivem změny saturace tepenné krve kyslíkem se její tvar a velikost mění. Po vyjmutí prstu se zařízení automaticky vypne po 8 sekundách, čímž šetří baterie. 

O značce Depan

Značka Depan dodává do lékáren kvalitní zdravotnické prostředky, jako jsou termofory, dávkovače léků, ale také tlakoměry, bezkontaktní teploměry, zvlhčovače vzduchu nebo inhalátory. Prioritou značky je vysoká funkčnost a kvalitní provedení výrobků. Dokladem vysoké kvality výrobků jsou certifikáty Evropské unie CE. Depan zahrnuje sortiment zdravotnických prostředků pro celou rodinu. 

Před použitím zdravotnických prostředků Depan se důkladně seznamte s návodem k použití. 

Více informací naleznete zde: https://www.depan.cz/produkty


Publikováno na: