Domácí měření okysličení krve může rozhodnout o životě a smrti

Měřit si okysličení krve je stejně důležité  jako si měřit teplotu

Jednou z méně známých, ale definitivně podstatných a snadno měřitelných hodnot, je okysličenost (neboli saturace) krve. Je to jednoduché a k celému procesu není potřeba žádné jehly ani nic podobného, co by vám mohlo být nepříjemné. Měřit okysličení krve je důležité. Lidé často ani nezaregistrují, že mají nižší hodnoty. Stává se to často u respiračních nemocí jako je například Covid-19. V takových případech pak může být pozdě. 

Oxymetr by měl  být součástí každé moderní domácí lékárničky

K důslednému měření hladiny okysličenosti krve se používá tzv. oxymetr. Ten může bez nadsázky  zachránit i život, přitom stojí méně než bezdotykový teploměr. Sledováním hodnoty okysličenosti krve si také pomůžete ke kvalitnější regeneraci, zvyšování svých sportovních výkonů nebo při aklimatizaci ve vyšších nadmořských výškách, když jdete třeba lyžovat na hory.

U zdravého člověka by se nasycenost kyslíkem (SpO2) měla pohybovat mezi 94 a 100 %

Pokud hodnota poklesne pod 94 %, je nezbytné kontaktovat praktického lékaře nebo nemocnici. U pacientů s nemocí Covid-19 se hladina SpO2 může dostat až na 50 %, aniž byste o tom vůbec věděli! SpO2 je tedy životně důležitý parametr, který se naštěstí dá snadno měřit i v domácích podmínkách.

Depan: Cenově dostupný oxymetr za pár stovek. A přesto kvalitní!

Pulzní oxymetry Depan měří přesně a rychle, jejich rozměry jsou malé, takže je můžete mít stále při ruce. 

Použití je snadné: Stačí vložit prst do zařízení, nehtem nahoru a upevnit oxymetr na prst. Poté stisknete tlačítko pod displejem. Zařízení ihned zahájí práci a provede měření. Naměřené hodnoty přístroj prezentuje číselně i graficky – sloupcovým grafem (údery srdce) a pletysmografem. Pletysmografická křivka má svůj charakteristický tvar i velikost. Vlivem změny saturace tepenné krve kyslíkem se její tvar a velikost mění. Po vyjmutí prstu se zařízení automaticky vypne po 8 sekundách, čímž se šetří baterie.

Nejen oxymetry - značku Depan nese více zdravotnických prostředků 

V rámci "moderního diagnostického balíčku" do každé domácnosti nabízí Depan kromě oxymetrů i jiné užitečné produkty - primárně se jedná třeba o bezkontaktní digitální teploměry nebo domácí tlakoměry. Všechny produkty DEPAN jsou navíc schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv – SÚKL a mají certifikáty TÜV a CE. Nemusíte tak mít strach o to, že doma nemáte jen to nejlepší.

Více informací k produktům naleznete ZDE.


Publikováno na: