Proč se uskromňovat?

Velkoprostorová auta byla vždycky volbou z rozumu – velká, ale nepříliš pohodlná a uživatelsky nepříjemná na ovládání. Jenže dnes už to neplatí a tyto vozy nabídnou veškerý komfort první třídy. Nový Ford Tourneo Custom dokazuje, že se za volantem nemusíte připravit o žádný z praktických prvků, na které jste zvyklí z moderních osobních aut.

Chcete si užívat pohodlí handsfree, nechat se řídit navigací nebo dostat dobrou radu na cestu? Tohle všechno dokáže palubní systém Ford SYNC 3, který je v novém Fordu Tourneo Custom dokonce standardem.

Už základní model vozu využívá systém SYNC 3 Lite s Bluetooth pro handsfree telefonování, automatické nouzové volání a 10(!) reproduktorů. Vyšší verze SYNC 3 pak nabízí vetší barevný osmipalcový dotykový displej s jemným rozlišením a promyšlené hlasové ovládání. Všechno je přitom v češtině, s intuitivním ovládáním jako na tabletu nebo chytrém telefonu. Aniž byste tak odpoutali pozornost od řízení, můžete si třeba nechat přečíst SMS.

Největší kouzlo pak předvádí volitelný navigační systém. Stačí jen nahlas vyslovit svoje přání a SYNC 3 se o vše postará. Nefunguje totiž jenom jako obvyklá navigace, která poradí trasu z bodu A do bodu B, ale najde i centrum města, čerpací stanici nebo pomůže s výběrem správné restaurace. Stačí jen vyslovit: Mám hlad nebo potřebuji natankovat!

Výbava nového Fordu Tourneo Custom neopomíjí ani bezpečnostní stránku. Důkazem je zásoba chytrých jízdních asistentů, které vám nejen zpříjemní, ale zcela jistě i usnadní jízdu zejména v rušném městském provozu. Moderní technologie Pre-Collison Assist sleduje dění na vozovce a dokáže s předstihem identifikovat vozidla i chodce a upozornit tak na potenciální kolizi. Pocit bezpečí také umocní pokročilý systém upozorňující na vyjetí z jízdního pruhu či systém rozpoznávání dopravních značek, protože, buďme upřímní, komu by se občas při řízení nehodil druhý, soustředěný pár očí?