Chytré ovládání topení může ušetřit hodně peněz

Prvním krokem k úsporám nákladů na vytápění je udržování správné teploty v místnostech. Praxe ukazuje, že jsou české domácnosti často přetopené a že jen málokdo během topné sezóny vícekrát denně reguluje teplotu na ovládacích ventilech radiátorů nebo tlumí topení během větrání. V obytných místnostech by se měla teplota pohybovat mezi 21 °C až 22 °C, v koupelnách okolo 23 °C až 24 °C a teplota v ložnici by neměla překročit 20 °C. Je přitom dobré vědět, že jen snížením teploty z 23 °C na 22 °C ušetříme kolem 5 % nákladů na vytápění.

Topení nemusíte ovládat ručně

Udržování optimální teploty v místnostech může ušetřit nemalou část nákladů na vytápění. Ale komu by se chtělo topení neustále ručně nastavovat? Řešením jsou chytré termostatické hlavice, které topení automaticky regulují a udržují v místnosti nastavenou teplotu.

Chytré radiátory

Velkou výhodou chytrých termostatických hlavic Tesla Smart Thermostatic Valve je možnost snadné instalace místo stávajících termostatických hlavic na všechny běžné typy teplovodních radiátorů. S těmito hlavicemi je možné pomocí tlačítek regulovat teplotu s přesností na 0,5 °C. Stejně tak je možné nastavit si týdenní rozvrh vytápění nebo zapnout režim minimální spotřeby energie v případě delší nepřítomnosti v bytě. Termostatické hlavice Tesla také automaticky poznají, že je v místnosti otevřené okno, během větrání radiátory zavřou, a tím ušetří další peníze za topení.

Pokud do hry zapojíte i centrální ovládací jednotku zařízení chytré domácnosti Tesla Smart ZigBee Hub, získáte hodně „chytré“ ovládání topení. Centrální řídicí jednotka umožní ovládat termostatické hlavice prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu, a jelikož je připojena k domácí Wi-Fi síti, nic vám nebrání ovládat topení odkudkoli

Promokli jste na výletě? Přitopte si na dálku, abyste se pak doma ohřáli. Chystáte se na víkend na chalupu? Proč byste měli přijet do nevytopeného stavení, když můžete topení zapnout už doma. 

Pokud budete mít při sobě telefon s aplikací Tesla Smart a povolíte využívání informace o vaší aktuální poloze, může se chytré topení automaticky zapnout ve chvíli, kdy se přiblížíte vašemu domua naopak vypnout, když odejdete do práce