Už staří Římané sem jezdili nejen za obchodem, ale i za odpočinkem

Pobřeží Rudého moře

Rudé moře je pro nás nejbližší celoročně teplé moře. Přestože hraje všemi odstíny modré barvy, získalo před dávnými lety název Rudé a to od námořníků, kteří když se po něm plavili, pozorovali na březích červený písek. Rudé moře je ojedinělým ekosystémem, ve kterém se vyskytuje více jak dvě stě druhů korálů, z nichž některé jsou starší více jak dva miliony let. Mezi nimi proplouvají tisíce druhů pestrobarevných ryb. Na tak malém geografickém prostoru se taková pestrost nevyskytuje nikde jinde na světě. Předností této živočišné pestrosti je bohatý podmořský život, jehož rejdění a hemžení jezdí obdivovat potápěči z celého světa. 

Vybere si každý

Čechy nejnavštěvovanější prázdninové destinace jsou tři – Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Jednu věc mají tyto místa společnou. Díky širokému výběru hotelových rezortů, které jsou rozesety podél pobřeží zpravidla kolem uměle vytvořených lagun, si zde užijete naprosto perfektní dovolenou. Vybavenost hotelů a nabídka služeb vás dozajista ohromí. Bazény, aquaparky, sportovní zázemí a v neposlední řadě komfortní pokoje. Většina hotelů nabízí praktický koncept All Inclusive, nedostatku jídla a pití se tedy určitě nemusíte obávat, naopak nebudete vědět, co ochutnat dříve.

Pokud svoji dovolenou rádi spojujete s nákupy a nočním životem, pak je tou správnou volbou Hurghada. Její městská část Sakkala je doslova pulzujícím centrem zábavy. Najdete tady spoustu moderních obchodů, vyhlášené restaurace nejen místní, ale i mezinárodní kuchyně a také několik desítek barů, kde se můžete bavit až do ranních hodin. Podobně rušná část Hurghady je Al Dahar, ale na rozdíl od Sakkaly se jedná o tradiční čtvrť, kde najdete nejstarší mešitu, orientální kavárny a typické tržiště – souk.

O poznání klidnějším letoviskem je již zmíněná Marsa Alam, zde se vše podstatné odehrává v hotelových rezortech, dostatečný prostor pro relaxaci pro dospělé, spousta zábavy pro děti a především potápění a šnorchlování které lze provozovat přímo u hotelové pláže. Krásou podmořského života se tak může kochat i úplný začátečník. Pokud i přesto budete mít nutkání opustit pohodlí hotelového rezortu, jsou k dispozici oblíbené fakultativní výlety. Například návštěva delfíní zátoky nebo výlet do pouště na terénních čtyřkolkách. 

„Říká se, že Egypt je dar řeky Nil a pobřeží zvané „Red sea riviera“ je darem Rudého moře Egyptu. S téměř 1500 kilometry písečných pláží, křišťálově průzračnou vodou, tisíci barevných ryb a unikátním pobřežním životem, je Riviéra skutečným rájem na zemi.“ doplňuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style 


Publikováno na: