Luxusní resort na kouzelném ostrově láká turisty z celého světa

Kapverdy tvoří 10 ostrovů a 5 menších ostrůvků. Mezi ty nejoblíbenější, vhodné pro bezstarostnou dovolenou, patří ostrovy Boa Vista a Sal. Právě sem se od začátku letošního dubna můžete vydat i s cestovní kanceláří Blue Style, která Kapverdy zařadila do své nabídky. „Ostrov Sal je na Kapverdách tím turisticky nejvíce frekventovaným a najdete tady spoustu kvalitních hotelů,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style.

Sal je ideálním místem na to, zcela vypnout hlavu a schovat se před každodenním uspěchaným stereotypem. Dokonce motto samotných Kapverd zní: ,,No stress“, a je pravda, že to tady opravdu zažijete. Nejrušnějším místem na Salu je městečko Santa Maria, kde jsou koncentrovány veškeré restaurace, bary a malé obchody se suvenýry. 

Pomyslným centrem Santa Marie je hlavní molo na pláži ,,Praia de Santa Maria“, kde se ráno shromažďují rybáři, aby prodali své úlovky. Na zdejším, doslova pohádkovém pobřeží si budete připadat skoro jako v Karibiku! Místní dlouhá písčitá pláž patří k nejlepším lokalitám k potápění a šnorchlování na ostrově.

Tip: Murdeira Village Resort

Hotel nabízí prostorné pokoje s ložnicí, obývacím pokojem a vlastním kuchyňským koutkem. Vychutnat si ale můžete i skvělé pokrmy v hotelové restauraci s výhledem na oceán. K dispozici vám také bude bazén se slanou vodou a svoji dovolenou si zde můžete zpestřit masáží nebo vodními sporty jako je windsurfing a vodní lyžování. 


Publikováno na: