Gotické opatství Bellapais je ukryto vysoko v horách. Jaké tajemství skrývá?

Hlavní atrakcí samotného města je starý přístav

Nachází se zde rybí taverny a kavárny, které jsou doslova jedna vedle druhé. Dominantou přístavu je však zachovalý byzantský hrad. Je to velkolepá stavba, ze které budete mít při vaší návštěvě skvělý pohled na město. Tato pevnost nyní funguje také jako muzeum lodních vraků, ve kterém jsou k prohlednutí pozůstatky původních obchodních lodí a jejich nákladů, které se kdysi potopily hned před přístavem.

Městečko Kyrenia nabízí úžasnou kombinaci krásných přírodních scenérií, azurově modrého moře, nádherných písečných pláží a bohatých archeologických památek. Není tedy žádným překvapením, že patří tato část ostrova mezi jeden z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších cílů návštěvníků Severního Kypru. „Okolí Kyrenie je tím pravým místem nejenom pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou, ale i pro dobrodruhy, kteří chtějí prožít svou dovolenou více aktivně,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style, která Severní Kypr zařadila do své nabídky jako novinku pro léto 2022. 

Tip: Hotel Kaya Palazzo Resort Casino Girne

Pětihvězdičkový hotel se nachází jen pár metrů od centra města Kyrenia. Těšit se můžete na klidnou soukromou pláž, ale také na wellness centrum a skvělé restaurace.

Okolí města Kyrenia je obklopeno nádhernou a zatím neporušenou přírodou, písčité pláže nabízí koupání s úchvatným výhledem na Kyrenejské pohoří a i zde narazíte na množství zajímavých historických a architektonických památek. Asi nejzajímavější z nich je ukryta vysoko v horách, jedná se o gotické opatství Bellapais, pocházející z 12. století, které rozhodně stojí za to navštívit. Publikováno na: