Moderní způsob saunování je u lidí čím dál více v oblibě

Jedním z nejnovějších saunovacích trendů je infrasauna

Infrasauny fungují na principu infračerveného záření, které vychází z topidel umístěných na stěnách, v podlaze nebo v lavici. Proto se obejdou bez kamen, která je zapotřebí polévat vodou, nepotřebují přívod vody, kanalizační odtok a ani speciální elektrickou přípojku se silným samostatným jističem.

K uvedení do provozu stačí obyčejná elektrická zásuvka!

Infrasauny určené pro jednu nebo dvě osoby nezaberou plochu o málo větší než jeden metr čtvereční. Nejčastěji se pro infrasaunu najde místo v koupelně, ložnici či na chodbě. Vzhledem k funkcím infrasauny se může zdát, že její provoz bude velmi nákladný. Opak je však pravdou, jeden saunovací cyklus vyjde zhruba na 5 Kč. Infrasauna však není šetrná jen materiálním prostředkům, šetří hlavně zdraví.

Prevence, léčba a rehabilitace

Pocení se jako terapie používá odedávna. Mayové podle Harvard Health Publications používali potní domy již před 3000 lety. Saunování má pro lidský organismus velmi pozitivní účinky. Kromě příjemného zážitku zlepšuje uvolňování dýchacích cest a má pozitivní účinky při lupénce či astmatu. Pravidelné saunování navíc pomáhá snižovat bolesti hlavy, odbourává stres, pozitivně působí na klouby i svaly a přispívá i k odstraňování celulitidy. Infrasauna je mimo jiné prospěšná i pro děti.

Nejste si jisti, kde pořídit tu správnou infrasaunu?

Doporučujeme nakupovat pouze u ověřených prodejců s dlouholetou tradicí. Nevyplatí se pořizovat bezejmenné produkty z akcí v supermarketech a výrobky, které nejsou označeny certifikáty kvality a bezpečnosti. Specializovaným prodejcem wellness produktů je například společnost Marimex. Najdete u nich jak profesionální přístup k prodeji, tak i příznivé ceny.

Kompletní nabídku obchodu si můžete prohlédnout na www.marimex.cz

Publikováno na: