Chcete mít jistotu prosluněné dovolené? Máme tip, kam vyrazit

300 slunečných dnů

Pokud chcete mít jistotu teplého počasí a sluníčka, Malta je ideální volbou. Panuje zde typické středomořské podnebí, pro které je charakteristické dlouhé suché léto a krátká mírná zima. Hlavní turistická sezona na Maltě začíná v červenci a končí v září. Takže počítejte, že na ostrově bude poněkud více rušno. Teploty v těchto měsících přesahují 32 °C, ale díky vánku a vlhkému vzduchu je celkové klima příjemné a vždy se můžete osvěžit v křišťálově čistém moři s teplotou kolem 25 °C.

Pokud vám nic moc neříká ležení na pláži a raději poznáváte památky a chodíte na výlety, vyrazte na Maltu už na jaře. V těchto měsících vám nebude zima ani horko, teplota se běžně pohybuje mezi 20 °C až 25 °C a přeháňky jsou jen ojediněle. Navíc se vše krásně zelená a je příjemně svěží vzduch.

Destinace pro každého

Malta je ideálním místem pro rodiny s dětmi, mladé páry i seniory. Každý si zde přijde na své. Průzračně čisté moře vybízí k vodním radovánkám. Vyzkoušet se dají nejrůznější vodní aktivity i sportoviště na plážích. Hodně pláží má navíc status kvality Modré vlajky, která určuje čistotu vody, nabídku služeb a bezbariérový přístup. Kromě toho se na Maltě v průběhu celého roku pořádají desítky akcí věnovaných nejen rodinám s dětmi.

Jste tam za chviličku

Let na Maltu trvá pouhé 2,5 hodiny. Navíc od března se tam dostanete přímým letem z Prahy se společností Airmalta, která aktuálně nabízí speciální cenu již od 2775 Kč za zpáteční letenku.

Bezpečný pobyt na Maltě

Malta jako první země Evropské unie dosáhla kolektivní imunity proti koronaviru. Na Maltu mohou cestovat osoby od 12 let a děti ve věku 5-11 let s platným očkovacím průkazem. Neočkované děti ve věku 5 – 11 let mohou na Maltu cestovat po předložení negativního PCR testu a musí je doprovázet plně očkovaný rodič nebo zákonný zástupce. Děti do 5 let mohou cestovat s očkovanými rodiči bez omezení.

Všichni cestující musí také vyplnit formulář Digital Passenger Locator Form (dPLF), který je k dispozici zde: https://app.euplf.eu. Odeslaný dPLF s QR kódem je třeba předložit před nástupem na palubu a po příletu na Maltu v tištěné nebo digitální podobě. Aktuální informace ke covidu-19 najdete na stránkách www.visitmalta.com nebo na webu ministerstva zdravotnictví.

Publikováno na: