Je čas přezout pneumatiky! Tohle jsou 3 rady, které vám to usnadní

TIP 1: Celoroční pneumatiky šetří čas i peníze

Měnit pneumatiky jednou za pár let ušetří spoustu peněz, času i starostí. Nemusíte navštěvovat pneuservis, kupovat druhou sadu ani řešit její uskladnění. Dá se na ně však spolehnout?

Možná jste slyšeli, že celoroční pneumatiky za nic nestojí. Dřív to byla do značné míry pravda, ale technologie od té doby značně pokročila. Kvalitní celoroční pneumatiky dnes nemá běžný řidič šanci při řízení rozpoznat od letních. Nevěříte? Celoroční pneumatiky otestovala přímo pro Pneumatiky.cz mistryně ČR v rallye Sandra Pokorná. Její verdikt zněl: „Celoročky v krizových situacích s rezervou obstály.“

Skvělý dojem na Sandru udělala především loňská novinka Goodyear Vector 4Seasons Gen-3, která při testování skvěle držela i při aquaplaningu a prudkém brzdění.

Pneumatiky.cz

TIP 2: Nákup i rezervace přezutí online za 5 minut

Začíná to nalezením kvalitních pneumatik. Následuje objednání volného termínu v pneuservisu. A po zdlouhavém čekání na kurýra vám ještě zbývá naložit těžké gumy do kufru auta. Teprve pak můžete zajet do pneuservisu přezout.

Co kdybyste odteď už vždycky vyřešili přezutí v jednom kroku za 5 minut? S novou službou Přezutí v e-shopu Pneumatiky.cz si můžete při nákupu rovnou rezervovat termín v nejbližším pneuservisu. Pneumatiky doručí přímo do servisu, kam se jen zastavíte, přezujete a máte po starostech.

Pneumatiky.cz

TIP 3: Vybírejte kvalitní pneu, které vydrží

Možná si říkáte, proč nakupovat dražší pneumatiky, když stejně nepoznáte rozdíl. V první řadě – rozdíl poznáte, až když jde do tuhého. Test magazínu Autobild odhalil, že rozdíl mezi brzdnou dráhou kvalitních a nekvalitních pneumatik je na mokru téměř 17 metrů!

Kvalitní pneu ale většinou také mnohem déle vydrží. Jinými slovy, sice utratíte více za sadu, ale ujedete na ní klidně dvojnásobný počet kilometrů. Premiantem v kilometrovém nájezdu jsou jednoznačně pneu Michelin. Výborný kilometrový nájezd najdete ale i ve střední třídě: jmenovitě to platí třeba pro pneumatiky Kleber.

Publikováno na: