Není váš sportovní výkon takový, jaký si představujete? Víme, co vám chybí!

Stěžejní úkoly hořčíku

Hořčík je pro sportovce klíčovým minerálem. Jeho dostatek zaručuje správné fungování celého těla, svalů a nervů. Mimo jiné má uklidňující účinky, což pomáhá k lepší regeneraci po fyzické aktivitě. Doporučený denní příjem hořčíku je 300 až 350 mg u dospělých osob. Sportovci by pak měli tyto dávky navýšit ještě o 10 až 20 %.

Chybí vám hořčík? Toto jsou projevy jeho nedostatku

Nedostatkem hořčíku trpí většina populace, což se týká i aktivních jedinců. Deficit se může projevovat celou řadou nepříjemných stavů, mezi které patří únava, vyčerpání, špatné soustředění, svalové křeče, migrény, problémy se spánkem nebo deprese.

Pokud jste na sobě zpozorovali některé z těchto příznaků, stálo by za úvahu zamyslet se nad svým jídelníčkem a zařadit do něj potraviny obsahující bohatý zdroj hořčíku.

Jak doplnit hořčík

Lidské tělo si nedokáže hořčík samo vyrobit. Je proto nezbytné konzumovat v dostatečné míře potraviny, které tento minerál obsahují. Hořčík se nejlépe vstřebává v menších dávkách, proto je lepší nižší, ale častější dávkování.

Potraviny s bohatým obsahem hořčíku:

Pokud máte pocit, že má vaše tělo nedostatek hořčíku, nebojte se sáhnout ani po suplementu. Magnex CITRATE + vitamín B6 je vhodný především pro fyzicky aktivní osoby a sportovce pro udržení energie ve svalech během výkonu, kromě toho podporuje svalovou relaxaci a pomáhá předcházet svalovým napětím a křečím. Denní dávka (2 tablety) obsahuje 375 mg hořčíku.

Doplněk stravy Magnex CITRATE + B6 pořídíte ve vybraných lékárnách

Zúčastněte se soutěže od společnosti Vitabalans CZ a vyhrajete sportovní hodinky Polar Unite a sportovní set Magnex! Soutěžte zde na www.magnex.fi/cs/soutez.

Legal line: Magnex CITRATE + vitamín B6 je doplněk stravy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.