Proč je hořčík pro fyzický výkon tak důležitý?

Minerál podporující zdraví a pohodu

Hořčík je nejdůležitějším prvkem, který se účastní celé řady biochemických procesů a má zodpovědnost za správnou funkci svalů, nervového systému, udržení normálního stavu kostí a zubů. Nedostatek hořčíku se pak může projevovat celou řadou nepříjemných stavů, jako jsou únava, vyčerpání, špatné soustředění, svalové křeče, migrény, problémy se spánkem, a dokonce i deprese.

Zvýšená zátěž = vyšší spotřeba hořčíku

Doporučený denní příjem hořčíku by měl přestavovat 300 až 350 mg u dospělých osob. Sportovci by měli tyto dávky ještě navýšit o 10 až 20 %. Zejména aktivní jedinci jsou vystaveni zvýšenému deficitu hořčíku. Jeho nedostatek může mít za následek zhoršené sportovní výkony a také problém s následnou regenerací. Je proto důležité nezapomínat na dostatečnou kompenzaci tohoto minerálu.

Jak doplnit hořčík

Lidské tělo si nedokáže hořčík samo vyrobit. Je proto nezbytné konzumovat v dostatečné míře potraviny, které tento minerál obsahují. Hořčík se nejlépe vstřebává v menších dávkách, proto je lepší nižší, ale častější dávkování.

Potraviny s bohatým obsahem hořčíku:

Pokud máte pocit, že má vaše tělo nedostatek hořčíku, nebojte se sáhnout ani po suplementu. Magnex CITRATE + vitamín B6 je vhodný především pro fyzicky aktivní osoby a sportovce pro udržení energie ve svalech během výkonu, kromě toho podporuje svalovou relaxaci a pomáhá předcházet svalovým napětím a křečím. Denní dávka (2 tablety) obsahuje 375 mg hořčíku.

Doplněk stravy Magnex CITRATE + B6 pořídíte ve vybraných lékárnách

Zúčastněte se soutěže od společnosti Vitabalans CZ a vyhrajete sportovní hodinky Polar Unite a sportovní set Magnex! Soutěžte zde na www.magnex.fi/cs/soutez.

Legal line: Magnex CITRATE + vitamín B6 je doplněk stravy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.