Co všechno má vliv na kvalitu a lesk vlasů?


1. Regenerujte je!

V zimě jsou vlasy namáhané, proto jim dopřejte potřebnou péči, hydrataci a regeneraci. Používejte vlasovou kosmetiku určenou pro váš typ vlasů. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím masku.


Purify – Resctructure ampule od Kaaral Cena (balení 12×10 ml): 1028 Kč Zakoupíte na: www.viviane.cz


2. Chraňte je!

Vlasy trpí, když jsou vystaveny nepříznivým vlivům, ať už jde o mráz, prudké sluneční paprsky, slanou či chlorovanou vodu, ale také extrémní teplot. Pokuste se tedy negativní dopad co nejvíce minimalizovat. Jestliže se rozhodnete vlasy navlnit nebo vyfoukat do hladka, zabráníte mu s Dyson Airwrap poškození vlasové struktury, protože je nevystavíte extrémním teplotám, jako při použití klasické kulmy. Využívá jevu známého jako Coanda efekt: díky proudu vzduchu styler pramen sám navine a vytvaruje. Kadeře se tak formují pomocí vzduchu kombinovaného s teplem.

Cena včetně 8 nástavců pro různý styling: 13 990 Kč

Zakoupíte na: www.dyson.cz

3. Jezte zdravě!

Na sílu, kvalitu a lesk vlasů má vliv i to, co jíte! Prospějete jim například konzumací dostatku bílkovin, zeleniny obsahující vitaminy A a C, železo a vápník. Lámavosti vlasů a jejich padání zamezuje rovněž hořčík, který lze najít například v luštěninách nebo ořechách. Růst urychluje vitamin D, jenž je obsažen třeba v rybách, které zároveň obsahují důležité omega3 nenasycené mastné kyseliny.

4. Masírujte hlavu!

Jemná masáž vlasové pokožky je nejen příjemná záležitost, ale také velmi prospěšná – prokrvení zabraňuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. A kromě toho ještě uvolňuje napětí a stres. Masírovat hlavu si můžete sami (například před mytím hlavy, ale i na sucho), anebo se svěřit do rukou profesionálů.

5. Šetřete je!

Vlasy se lámou a třepí vlivem suchého vzduchu i mechanického poškození, takže v zimě, kdy přes hlavu stále přetahujeme svetry, mohou trpět častým otíráním o oděv. Nemusíte kvůli tomu mrznout, ale spíše používejte jemné materiály, jako je třeba merino vlna, a nezapomínejte ani na pravidelné zastřihávání konečků, díky kterému nebudou vlasy roztřepené a polámané. Nikdy také nechoďte do mrazu s vlhkou hlavou, ani s mokrou hřívou nechoďte spát. 

Publikováno na: