Tato oblíbená destinace vás okouzlí svým podmořským světem

Obdivujte podmořský svět

Hlavní předností destinace Sharm El Sheikh je fascinující podmořský svět. Ten obdivují – dokonce i hodně nároční potápěči a také jedinci, jejichž příležitostným koníčkem je šnorchlování. Rudé moře v této oblasti oplývá nádhernými pestrobarevnými korály, krásnými rybami a dalšími atraktivními živočichy. „Skvělé je, že úchvatné podvodní scenérie spatříte hned u hotelových pláží,” říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka cestovní kanceláře Blue Style. Chcete-li však obdivovat to nejlepší, čím se Rudé moře může v těchto končinách pochlubit, vydejte se na lodní výlet do národního parku Ras Mohamed. Před naloděním si můžete za poplatek zapůjčit šnorchlovací výbavu (brýle, šnorchl, ploutve a případně i neopren). Kromě občerstvení vám během plavby budou k dispozici dva zkušení instruktoři. Další variantou je výlet na nedaleký ostrov Tiran.

Sharm El Sheikh sice leží nejseverněji ze všech destinací na pobřeží Rudého moře, podnebí má však nejteplejší a nejkonstantnější. Teplota vody je optimální po celý rok, což umožňuje koupání i potápění kdykoliv – v červenci i během zimních či jarních měsíců. „Zájem o dovolenou v Sharm El Sheikhu během jara projevuje stále více klientů, jedním z hlavních důvodů je i fakt, že se nejedná o hlavní sezonu a ceny zájezdů jsou tak mnohem příznivější,“ doplňuje Lenka Pátek.


Naama Bay, Sharm al Sheikh, Egypt


Zažijte adrenalin na čtyřkolkách

Pokud vás kromě pozorování podmořského světa lákají i zážitky na souši, domluvte se se svým delegátem a vypravte se na adrenalinový výlet na čtyřkolkách, kdy se za doprovodu zkušeného průvodce vydáte na jízdu pouštní krajinou. Budete mít rovněž možnost projet se na velbloudovi a odměnou pak bude odpočinek v beduínském stanu, čaj a vodní dýmka. Během vynikající večeře lze také sledovat show včetně vystoupení fakíra.

Tipy na ubytování:

Hotel Grand Rotana Resort & Spa 5* je oblíbený pětihvězdičkový hotel, který nabízí soukromou pláž, bazén ve stylu laguny a lázně. Je obklopen velkou tropickou zahradou s palmami a vodopády, navštívit zde můžete čtyři různé restaurace a každý večer posedět v jiném z pěti barů. Resort se navíc nachází pouhých 15 minut jízdy kyvadlovou dopravou od zátoky Naama, která je proslulá jako místo, kde se snoubí historický Egypt s moderní kulturou.


Grand Rotana Beach


Luxusní Hotel Sunrise Remal Beach 5* se nachází přímo na břehu moře, pouhých 7 km od letiště a nabízí úžasný výhled na Rudé moře a Sinajské hory. Vstup do moře je zde přes molo, jelikož rovnou z pláže se táhne pás korálového podloží. Doporučujme pro všechny milovníky šnorchlování.


Deluxe Room Terrace


Publikováno na: