Vůně orientu a dlouhé krásné pláže, to je dovolená v Tunisku

Pro ty, kterým zlatavý písek na stovkách kilometrů pláží přesto nebude stačit, je tady možnost nezapomenutelných výletů do pouště. A stojí to za to. Projet se zde můžete na velbloudech, koních nebo čtyřkolkách. Kde jinde navíc narazíte na tzv. pouštní neboli kamennou růži. Tento přírodní útvar je tvořen dvěma minerály – sádrovcem a barytem, který si můžete zároveň zakoupit v jednom z mnoha místních obchůdků a odvézt si tak na Tunisko nejenom krásné vzpomínky, ale i jedinečný suvenýr.

Tunis nebo Tunisko?

Tunis a Tunisko si lidé často pletou, přitom Tunis je jméno hlavního města a Tunisko celé země. Tunis jako takový je pro cestovatele opravdovým magnetem, neboť v sobě spojuje prvky moderní metropole, čtvrtí, ve kterých se dodnes udržují tradice, ale i originální architektonické styly.

Hammamet

Město Hammamet leží 65 km jihovýchodně od tuniské metropole, ve stejnojmenném zálivu. Za posledních dvacet let se zde značně rozšířil cestovní ruch a nyní se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších letovisek. Nedaleko je městečko Nabeul, kde vedle keramiky, kameniny a ostatních hrnčířských výrobků jsou k vidění i výrobky krajkářů a kovotepců. Jižně od Hammametu se nachází turistická zóna Yasmine Hammamet, kde je zábavní park a aquapark Carthageland. Jsou zde k dispozici také dvě golfová hřiště.

„Určitě doporučuji se ubytovat buď v hotelu Sol Azur Beach nebo Bel Azur Thalasso & Bungalows. Oba se nachází pouhých 9 kilometrů od golfového hřiště Yasmine Golf Club, jen kilometr od centra Hammametu a pouhých pár metrů od tradičních restaurací a kaváren.“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Hammamet - plážový bar

Matmata

Je malé město na jihu Tuniska ležící zhruba 35 km od Středozemního moře, které je známé pro zvláštní obydlí původních obyvatel. Obydlí jsou tak odlišná od těch běžných, že si je americký režisér George Lucas vybral pro natáčení filmu Star Wars – Epizodu IV. Ať už jste tedy fanouškem Luka Skywalkera nebo temného pána ze Sithu Darth Vadera, tohle místo musíte navštívit a zažít atmosféru galaktického dobrodružství na vlastní kůži.

Matmata

Sidi Bou Said

Jedním z nejzářivějších míst (a to doslova) v celém Tunisku je čtvrť Sidi Bou Said, která působí, jako by ji sem někdo přenesl časem z dob dávných pašů, velkovezírů a sultánů. Sněhobílá stavení září do dáli a jsou ozvláštněna modrými doplňky v podobě střech, okenních rámů či okenic. Sidi Bou Said se rozkládá na svahu mezi majákem a mořem a je odsud překrásný výhled na Tuniský záliv. Kaskády bílých domků, které působí jako kostky cukru, se rozkládají na ploše necelých tří kilometrů čtverečních a procházka ulicemi s kamenným dlážděním působí jako balzám na každou – alespoň trošku romantickou – duši.

Sidi Bou Said

Publikováno na: