Víte, jaký je rozdíl mezi PVC a vinylovou podlahou? A která je lepší?

Základem obou typů podlah je polyvinylchlorid. Rozdíl je ovšem v tom, že v případě vinylové podlahy se složení obohacuje ještě o sklené vlákno. A zatímco samotný polyvinylchlorid (PVC) působí jako měkčí plast, vinyl se vyznačuje pevností a tvrdostí.

Přivezou vám dílce nebo roli?

Liší se tím pádem i způsob, jak je krytina dodávána. Zatímco PVC se distribuuje v rolích podobně jako například koberce, vinyl tvoří neohebné dílce, které připomínají spíše dlažbu. Dílce mohou mít různé rozměry a tvary, vybírat lze i z mnoha barevných kombinací. Co mají tyto dva typy krytiny společného? Odolnost vůči vlhkosti a mechanickému poškození. Výhodou je i snadná údržba.

Podlaha z vinylu se hodí i do koupelny

Vinyl je možné položit dvěma způsoby, a to buď podobným stylem jako zámkovou dlažbu, tedy bez lepidla, anebo může jít o lepenou podlahu. Podklad by ale ve všech případech měl být precizně rovný. Vinyl se hodí do všech místností, nejen do těch obytných, ale třeba i do kuchyně či koupelny. Rozumí si s podlahovým topením a nabízí i akustickou izolaci. Navíc můžete vybírat z mnoha dekorů a barev.

Nenechte se odradit pověstí lina

Pod PVC podlahou si pravděpodobně představíte dříve používané nepříliš odolné lino, které se snadno promáčklo, natrhlo či vyboulelo. Mnohé se ale změnilo, ať už jde o profesionálnější pokládku, lepší materiály i kvalitnější lepidla. Tato krytina si ale stále udržuje výhody lina: je pocitově teplé a také příjemně měkké. Nabízí dlouhou životnost a snadno se udržuje. Odolává vlhkosti i mechanickému poškození a jde o ekonomicky úspornou variantu.

Kde koupíte kvalitní vinyl nebo PVC?

Ať už zvolíte jakoukoli z těchto dvou variant, vybírejte vždy u prověřených výrobců či distributorů, kteří dokážou nabídnou i odborné poradenství. K profesionálním a spolehlivým dodavatelům nejen vinylových a PVC podlah patří například firma Supellex.

Publikováno na: