Nerušenou prezentaci z rušného coworkingu zajistí NVIDIA Broadcast

Ve společnosti NVIDIA ale nalezli pro podobné situace řešení a přicházejí se svou bezplatnou sadou nástrojů Broadcast

Problém není rušná kancelář ani běžící fén

A co nabízí? Pomocí specializovaných výpočetních jader zvaných Tensor, která najdeme na grafických kartách NVIDIA z rodiny RTX. dokáže efektivně využívat umělou inteligenci k potlačení nežádoucích okolních zvuků nebo k nahrazení pozadí bez nutnosti mít za sebou zelené plátno. Dokáže také obraz oříznout a vycentrovat ho na vás i v případě, že se během video hovoru nakláníte a otáčíte. A problém jí nedělá ani potlačení rušivého šumu v obraze za horšího osvětlení.

 

Možná si říkáte, že podobné funkce už nabízí kde kdo. Ale právě využití umělé inteligence je zde klíčové. Umožňuje velice přesně rozpoznat nežádoucí elementy ve zvuku a videu, případně určit pozici uživatele. Výsledkem je opravu impozantně čistý zvuk i obraz vašeho přenosu, za který by se nemuselo stydět mnohem nákladnější stremovací studio. Ozvěna v prázdném obýváku nebo kanceláři je rázem minulostí. Nepořádek v pokoji? Žádný problém, pozadí rozostříte nebo nahradíte zenovou zahradou a nikdo nic nepozná. Z koupelny vedle se ozval hlučný fén? I tohle hravě z přenosu zmizí. A jde to i na opačné straně. Kolega píše na klávesnici nebo se připojuje z hlučného coworking centra? Pár kliknutí a slyšíte ho jasně a čistě, jako by seděl vedle vás. Přesvědčte se sami v ukázkovém videu níže:

Domácí studio zdarma

NVIDIA Broadcast je bezplatně k dispozici všem majitelům grafických karet z rodiny RTX. Běžný uživatel bude nejspíše znát GPU GeForce RTX oblíbené mezi hráči i tvůrci video obsahu. Výjimkou nejsou ani ty notebookové, přičemž přenosné počítače s vhodným vybavením dnes v nabídce CZC.cz začínají na cenách pod 20 tisíc Kč.

Stolní počítače a notebooky osazené grafickými kartami GeForce RTX i jejich alternativami pro profesionální využití tak ke hrám a tvorbě obsahu přidávají další, velmi užitečnou, možnost využití. Během důležitých pracovních porad nebo prezentací u důležitého klienta už se nemusíte bát téměř žádného nepříjemného vyrušení. Dětem se zase otevírá cesta ke kvalitnější výuce na dálku nebo streamování her pro ostatní.