Poradíme, kdy a jak začít pečovat o dětské zoubky

Péče o mléčný chrup je velmi důležitá. Mléčné zuby mají vliv na vývoj čelisti a jejich předčasné vypadávání v důsledku špatné péče může zapříčinit nesprávné uspořádání zubů trvalých.

Kdy začít s čištěním mléčných zubů

S péčí je vhodné začít, jakmile naroste první zub. U nejmenších dětí se na čištění používá kousací kartáček, namočený kousek gázy, prstový nebo celogumový kartáček. Z počátku je dobré čistit zoubky jednou denně, později i dvakrát, a to bez použití zubní pasty.

U dětí od 1 roku se už zuby čistí dvakrát denně, a to pomocí klasického kartáčku s malou hlavou a měkkými štětinkami. Použije se malé množství zubní pasty, která je určená speciálně pro malé děti a má nízký obsah fluoridu. Od dvou let je dobré dítě vést k tomu, aby si zuby čistilo samo, ale stále je potřeba na něj dohlížet a pomáhat s dočistěním.

Po prořezání prvních zoubků je vhodné s dítětem zajít na první návštěvu k zubaři. Zvykne si tak na prostředí ordinace a na to, že zuby kontroluje někdo jiný než rodiče. 

BOIRON

U dětí od 1 roku se už zuby čistí dvakrát denně, po snídani a večer před spaním.    

Nepříjemné projevy při růstu zubů

Každý nový zoubek se dásní prořezává přibližně 8 dní. Dítě tak musí projít 160 dny, které pro něj pravděpodobně nebudou nejpříjemnější. Kromě toho, že je přecitlivělé, vzteklé a špatně spí, se může objevit průjem, rýma nebo zvýšená teplota. Dáseň kolem klubajícího zoubku bývá zarudlá, nateklá a bolestivá, často se objevují i zarudlé tváře.  

BOIRON

Z mléčných zubů se jako první se prořezávají řezáky, následují první stoličky, špičáky a druhé stoličky.

Jak šetrně pomůže homeopatie

Zmírnit příznaky při růstu mléčných zubů pomůže léčivý přípravek Camilia®. Uleví od bolesti při prořezávání, podrážděnosti, červených tváří nebo průjmu. Je velmi šetrný a speciálně vyvinutý pro kojence a batolata. Obsahuje 3 složky rostlinného původu v homeopatickém ředění a čištěnou vodu. Camilia® se může podávat dítěti 3x až 6x denně po dobu 3 až 8 dnů, a to i v noci. Úleva bývá rychle zřetelná. Pokud příznaky po 3 dnech trvají, je vhodné se obrátit na lékaře, aby potvrdil, že se skutečně jedná o potíže spojené s růstem zubů. Léčivý přípravek Camilia® lze kombinovat s jinými léky. 

BOIRON

Díky jednodávkovým obalům je dávkování přesné a hygienické – obsah ampulky se dítěti snadno nalije přímo do úst.     

BOIRON

CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.