5 metod, jak nejlépe ulevit při růstu zoubků

·       Od bolesti uleví jemné masáže tváří a dásní. Palci malými krouživými pohyby masírujte pokožku miminka na jeho horním rtu a také na dolní čelisti, ukazováčky pak většími krouživými pohyby masírujte jeho tváře. Masírovat můžete i přímo dásně, pak je vhodné to provádět prstem namočeným v kokosovém oleji, aby byl povrch kluzký. Masáže provádějte na klidném místě a přizpůsobte tlak reakcím miminka. Na dítě klidně mluvte a vysvětlujte mu postupně všechny pohyby.

·       Velmi příjemné jsou chladivé obklady, uleví od bolesti a pomohou zmírnit otok dásně. Opuchlé tváře zchlaďte přiložením kapesníku namočeného ve studené vodě, nebo speciálním gelovým polštářkem, který je potřeba vložit do látkového obalu a nechat ho vychladit pouze v lednici, aby vychlazený z mrazáku dítěti nezpůsobil teplotní šok. 

BOIRON

Šetrnou cestu ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat představují homeopatické léky      

·      Děti v období růstu zubů neustále sliní a mají potřebu stále strkat něco do pusy a do něčeho kousat. Skvělou volbou jsou proto kousátka, která nejenže poslouží k masáži dásně, ale i odvedou pozornosti dítěte od bolesti. Nejčastěji bývají ve tvaru koleček, jsou vyrobená z plastu či gumy a některá obsahují chladivý gel, který je možné vychladit v lednici a zklidnit tak překrvené dásně. Dítěti staršímu půl roku je možné dát na kousání mrkvičku a v pozdějším věku není na škodu ani suchá kůrka od chleba.

·       Od bolesti pomůžou i bylinné čaje, a to zejména heřmánkový nebo šalvějový, které zjemní bolest a pomáhají hojit rány. Děti je mohou popíjet během dne, nebo jimi lze jejich dásně potírat. Důležité je čaje nesladit.

BOIRON

Camilia® je k dostání v balení po 10 nebo 30 dávkách, a to v praktických jednorázových obalech, které obsahují vždy 1 ml roztoku. Miminko tak dostane vždy tu správnou dávku.

·       Šetrnou cestu k úlevě představují homeopatické léky. Ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat se používá léčivý přípravek Camilia®. Pomůže ulevit od potíží, jakými jsou bolesti, podrážděnost, ale i průjem. Obsahuje pouze přírodní složky v homeopatickém ředění – heřmánek pravý, líčidlo obecné a reveň. Podávat ho lze individuálně, dle potíží miminka, 3 až 6krát denně, po dobu 3 až 8 dnů. Výhodou přípravku je to, že ho lze kombinovat s dalšími přípravky a metodami léčby. 

BOIRON

CAMILIA® je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii ke zmírnění potíží spojených s růstem zubů u kojenců a batolat, jako jsou např. bolesti při prořezávání zubů, podrážděnost, červené tváře a průjem. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.