Trpí váš blízky inkontinencí? Potom nesmíte přehlédnout tento článek

Inkontinencí trpí miliony lidí po celém světě, a to zejména ve vyšším věku. Jedná se o zdravotní stav, kdy člověk není schopen ovládat svůj močový měchýř nebo střeva. Dobrou zprávou je, že tato nemoc nemusí být v mnoha případech trvalým stavem a léčba inkontinence je možná – medikamenty, cvičením i operací.

Psychická zátěž

Při péči o postiženého pacienta je nejdůležitější zvládnou nejen jeho psychiku, ale i tu naši, protože vstupujeme do soukromé zóny svých rodičů nebo bouráme své iluze o partnerovi. Mnohdy ani dlouhodobí partneři nikdy jeden druhého neviděli na toaletě. Stejně tak se u této činnosti neukazujeme svým dětem. Když pak člověk skončí jako nemohoucí pacient na lůžku, jde o velice ponižující stav.

Buďte proto trpěliví. Trpělivost je při domácí péči o blízkou osobu obzvlášť důležitá. Snažte se co nejvíc vysvětlovat a klást důraz na to, že pomáháte s radostí. Získáte si tím důvěru, a vše bude rázem snadnější.

Pečovatelem raz dva

Po zvládnutí psychické bariéry přichází na řadu samotná péče. Pokud vašemu blízkému chcete doopravdy pomoci, musíte si nastudovat alespoň základy. 

S tím vám pomůže následující rozcestník:

> Typy inkontinence

> Příčiny inkontinence  

> Co se s tím dá dělat?

Na prvním místě je snažit se o dvě věci: zajistit pacientovi co nejvíce intimního prostředí a co největší samostatnost díky speciálním pomůckám. Ať již jde třeba o křeslo s toaletní židlí, invalidní vozík pro dopravení se na toaletu, případně předělání toalety tak, aby měla parametry vhodné i pro invalidní pacienty.

Se speciálními pomůckami je péče mnohem snazší

Důležité je ochránit matraci před znečištěním a usnadnit úklid. Objevte širokou řadu produktů TENA na ochranu lůžek a absorpční jednorázové podložky, které jsou bezesporu tím, co potřebujete. TENA nabízí i kompletní sortiment inkontinenčních pomůcek pro vaše blízké jako jsou kalhotky nebo jednorázové pleny. Vyberete je podle stupně inkontinence, kterým váš blízký trpí. Ten stanoví lékař, který po posouzení zdravotního stavu pacienta může tyto pomůcky předepsat na poukaz.

Najděte správné produkty pro vašeho blízkého, které poskytují spolehlivou ochranu při úniku moči a zároveň pomáhají chránit zdraví pokožky. Produkty jsou dámské, pánské i unisex. Najdete mezi nimi například pánské ochranné spodní prádlo, inkontinenční kalhotky nebo ochranné pomůcky na lůžko. Na webu TENA naleznete i spoustu zajímavých návodů a tipů, jak péči zvládnout co nejlépe.

Objednejte si vzorek zdarma

 Chopte se jedinečné příležitosti a získejte pro vašeho blízkého bezplatné vzorky výrobků TENA. Diskrétní balíček je zasílán přímo domů. Vybrat si můžete hned z několika balíčků vzorků.