Stavíte dům? Pak byste si měli něco přečíst o konceptu GreenBuilding. Ušetříte

Otázky odpovědnosti za životní prostředí, změny klimatu, limity využívání neobnovitelných zdrojů a vysoká poptávka po energii se staly klíčovými pojmy jak na mezinárodní scéně, tak v každodenním životě lidí. Ti se stále více rozhodují žít a pracovat z míst, která jsou postavena na principech udržitelnosti, blahobytu a energetické účinnosti.

GreenBuilding se stal rychle rostoucím trendem

Hlavní myšlenkou konceptu GreenBuilding je zlepšit zdravotní podmínky, maximální komfort bydlení a kvalitu života v interiérech budov. Základem je záruka použití ekologických a bio materiálů nejvyšší kvality, ze kterých se neuvolňují škodlivé látky ohrožující lidské zdraví.

Jde to udržitelně, ale zároveň levně

Koncept GreenBuilding zahrnuje například přírodně paropropustné materiály a materiály, které snižují znečištění vzduchu v místnostech. Dále se používají materiály, které zabraňují šíření mikrobů a zamezují tvorbě plísní a bakterií. Zároveň se koná návrat k prodyšným maltám, omítkám a barvám. Co je však nutné zmínit, je fakt, že jsou náklady na údržbu “zelených staveb” nižší až o 40 %.

Ecomineral v popředí sektoru GreenBuilding

Společnost Ecomineral byla založena v roce 2012 v Praze díky obchodní iniciativě a zkušenostem získaných v oblasti stavebnictví a stavební chemie Pavlem Jarolímem. 

Základní myšlenkou společnosti je nabízet přírodní výrobky s nedostižnými parametry, výjimečné poradenství na stavbách a personalizované konzultace. Díky úzké  spolupráci s firmou Kerakoll získal Ecomineral technické know-how a znalosti, které jej vynesly do popředí v sektoru GreenBuilding. V současnosti je společnost nepostradatelným partnerem nejvýznamnějších architektů, developerů a stavebních společností v ČR.

Pro více informací navštivte web https://ecomineral.cz/.


Publikováno na: