Poradíme vám, jakou podlahu zvolit do obývacího pokoje

Oblíbenou variantou je dřevěná podlahová krytina. Dřevo dokáže interiér zútulnit, na nášlap je příjemné a pocitově teplé. Při výběru konkrétního odstínu a typu dřeva ale uvažujte i o dalších prvcích interiéru. Pokud plánujete pořídit například nábytek z masivu nebo místnost vybavit jinými dřevěnými detaily, různé typy dřeva by spolu měly barevně a typově ladit. Uvažujte i o barvě interiérových dveří a zárubní.

Laminátová podlaha neztlumí hluk

Klasikou je laminátová plovoucí podlaha, která se snadno udržuje v čistotě. Nevýhodou však může být její relativní chladnost a slabší akustická izolace, tedy tlumení kročejového hluku. Naopak méně obvyklou cestou půjdete při volbě korkové podlahy. Ještě jste o ní neslyšeli? Pak vězte, že díky své struktuře dokonale ztlumí vaše kroky a její údržba není nijak náročná. Jde navíc o přírodní materiál. Nicméně do obývacího pokoje kvůli své nízké odolnosti nemusí být vhodnou volbou.

Marmoleum nabízí přírodní složení

Pokud se nechcete vzdát myšlenky na podlahu z přírodního materiálu, uvažujte o marmoleu. To mechanickému poškození bez problémů odolává a dokáže nabídnout i dlouhou životnost. Navíc bývá příjemně teplé. Vyžaduje však pravidelnou údržbu v podobě voskování, které pomáhá předcházet jeho opotřebení.

Volte raději vinyl než PVC

Oblíbenosti se těší i vinylové podlahy a do obývacího pokoje se hodí mimo jiné díky své odolnosti, nevadí jim totiž vlhkost ani mechanická námaha. Výhodou je i nízká pořizovací cena a výborná tepelná i akustická izolace. V hojně používaném obývacím pokoji oceníte i snadnou údržbu vinylu. Stejný základ jako vinyl má i PVC podlaha, její vlastnosti se ale liší. Je měkčí, také se snadno udržuje, ale její životnost může být kratší. Záleží ovšem na kvalitě pokládky i samotné krytiny.

Vyberte si profesionály

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ podlahové krytiny, vždy se obraťte na spolehlivého výrobce či distributora, který nejen dodá kvalitní podlahu, ale také profesionálně poradí. Oslovit můžete třeba zavedenou společnost Supellex.