Kam letos za sluníčkem? A třeba i s celou rodinou? Malta je TOP

Příjemné klima

Ostrov Malta, nebo chcete-li maltské souostroví, patří mezi TOP evropské turistické destinace. Průzračně čisté moře, okouzlující příroda, příjemné klima a kouzelné památky jsou zárukou pohodové dovolené. Nespornou výhodou Malty je její malá rozloha. Vše tak najdete téměř na jednom místě a z vaší dovolené se tak nestane honba za pamětihodnostmi. Ba naopak svůj odpočinek strávíte v nezapomenutelné a klidné atmosféře ostrovů.

12 pláží, které se pyšní oceněním Modré vlajky

Co během 300 slunečných dnů v roce stojí za vidění? V první řadě to jsou nádherné pláže a průzračně čisté moře. Na Maltě najdete 12 pláží, které se pyšní oceněním Modré vlajky. Jedna z nejvyhledávanějších a také nejfotogeničtějších je Blue Lagoon na ostrově Comino. Pláž je mírně svažitá a voda azurově modrá, úplný ráj na zemi. Největší je Mellieha, která si našla svou oblibu hlavně u rodin s dětmi, protože vstup do moře je mírný. Pláže obklopují celé souostroví, některé jsou písečné, jiné skalnaté.

Když už jsme u přírodních úkazů, určitě bychom měli zmínit Blue Grotto (Modrá jeskyně). Jde o jeskynní systém na mořském pobřeží, k němuž se dostanete jedině na loďce. Korály v průzračné mořské vodě jsou purpurově zbarvené a Maltu proslavily už za dob nadvlády Féničanů, kteří odtud vyváželi purpurové barvivo. Okouzlující podívanou skýtá Blue Grotto především při východu slunce, kdy na něj dopadají časné sluneční paprsky.

 

Nejoblíbenější pláže

Malta okouzlí single i rodiny

Pokud budete na Maltě déle, určitě si vyšetřete jeden celý den na výlet na ostrov Gozo. Na ostrov připlujete za 25 minut trajektem, který vyjíždí ze severu ostrova Malta v pravidelných intervalech. Gozo je druhým největším ostrovem maltského souostroví. Ve srovnání s hlavním ostrovem je klidnější a také úrodnější, proto se většina místních věnuje zemědělství. Centrem ostrova je město Victoria s mohutnou vyvýšenou pevností (Cittadella), která v průběhu staletí několikrát změnila svou podobu. Při svém putování nezapomeňte na jeskyni bohyně Kalypsó či megalitický chrám. A určitě navštivte některou z místních hospůdek a ochutnejte národní pokrm, králíka.

Pohodlná cesta

Na Maltu se z Prahy dostanete přímým leteckým spojením za pouhé 2,5 hodiny se společností Airmalta. Ta aktuálně nabízí speciální cenu již od 2 971 Kč za zpáteční letenku.

Bezpečný pobyt na Maltě

Malta jako první země Evropské unie dosáhla kolektivní imunity proti koronaviru.

Vstupní podmínky na Maltu - vstup je umožněn po předložení:

Publikováno na: