Máte rádi teplo, slunce, moře a prahnete po pořádných zážitcích?

Po stopách vašich oblíbených filmů a seriálů

I když Malta patří mezi menší státy, její krajina má co nabídnout. Samozřejmostí jsou písčité pláže s azurovým mořem, zátoky schované ve skalnatém pobřeží, ale i nespočet středověkých paláců či opevnění. Právě ty posloužily jako kulisy pro legendární sérii Hra o trůny. Na Maltě se natáčela i Troja s Bradem Pittem nebo Gladiátor.

Turisté míří také do filmové vesničky Pepka námořníka, která se tu postavila pro stejnojmenný film. Hlavního hrdinu ztvárnil herec Robin Williams. Vesnička má 20 barevných domečků a dnes slouží jako zábavní centrum.

Během 300 slunečných dní si každý přijde na to své

Na Maltě se nikdo nemůže nudit. Krásy ostrova lze poznávat na kole nebo pěšky. Panují tu skvělé podmínky pro windsurfing a další vodní sporty. Objevovat můžete i bohatý podmořský svět. Na Maltě najdete 12 pláží, které se pyšní oceněním Modré vlajky. Jedna z nejvyhledávanějších a také nejfotogeničtějších je Blue Lagoon na ostrově Comino. Pláž je mírně svažitá a voda azurově modrá. Největší pláž je Mellieha, která si našla svou oblibu hlavně u rodin s dětmi, protože vstup do moře je mírný. Pláže obklopují celé souostroví, některé jsou písečné, jiné skalnaté.

Když už jsme u přírodních úkazů, určitě bychom měli zmínit Blue Grotto (Modrá jeskyně). Jde o jeskynní systém na mořském pobřeží, k němuž se dostanete jedině na loďce. Korály v průzračné mořské vodě jsou purpurově zbarvené a Maltu proslavily už za dob nadvlády Féničanů, kteří odtud vyváželi purpurové barvivo.

Fantastická kuchyně

Maltská gastronomie je plná čerstvých surovin a ryb. Tradičním jídlem je fenek alias divoký králík, který se tu připravuje na sto způsobů, nejčastěji však na červeném víně a česneku.

Mezi další oblíbená jídla patří rybí polévka aljottu a pastizzi, neboli taštičky z listového těsta plněné ricottou. Ty vás skvěle zasytí při procházce městem. Povinností je ochutnat křupavý a nadýchaný maltský chléb, který patří mezi nejlepší na světě.

Letadlem jste tady za chvilku!

Na Maltu se z Prahy dostanete přímým leteckým spojením za pouhé 2,5 hodiny se společností Airmalta. Ta aktuálně nabízí speciální cenu již od 2 971 Kč za zpáteční letenku.

Bezpečný pobyt na Maltě

Malta jako první země Evropské unie dosáhla kolektivní imunity proti koronaviru.

Vstupní podmínky na Maltu - vstup je umožněn po předložení:


Publikováno na: