Páchne vám z úst? Máme pár tipů, aby tomu tak už nebylo

Používejte zubní nit

Plak a lepkavý nános na zubech shromažďuje bakterie, které způsobují špatný dech. K problému přispívá i uvězněné jídlo. To ví každý, a proto učíme i své děti si čistit pravidelně zuby kartáčkem. Často ale zapomínáme na zubní nit, kterou se dá snadno zbavit právě zbytků jídla mezi zuby!

Vyplachujte si ústa

Kvalitní ústní voda vám dodá nejen pocit svěžesti, ale také vás zbaví bakterií. Ujistěte se proto, že zvolená ústní voda bakterie opravdu zabíjí. Nezakrývejte jen zápach. Denně vyplachujte dobrou ústní vodou a zastavte zápach z úst přímo u jeho zdroje! Ideální čas na to je před spaním.

Vyškrábejte si jazyk

I povlak, který se běžně tvoří na jazyku, je hostitelem páchnoucích bakterií. Chcete-li se jich zbavit, jemně si kartáčkem vyčistěte jazyk. Nebo zkuste škrabku na jazyk! Jsou navrženy tak, aby vyvíjely rovnoměrný tlak na povrch oblasti jazyka. Tím se odstraní bakterie, zbytky jídla a odumřelé buňky, o které se samotné kartáčování nepostará.

Pijte hodně vody

Nedostatek slin způsobuje zubní kaz a zápach z úst. Pokud máte sucho v ústech, pijte během dne hodně vody. Uvidíte, že to s vaším dechem udělá divy!

Zkuste funkční bonbony Mentos CleanBreath

Záruku svěžího dechu díky unikátnímu složení poskytují funkční bonbony Mentos CleanBreath. A to až na 2 hodiny! Varianta Peppermint obsahuje extrakt z magnolie a zinek. Je samozřejmě bez cukru, protože ten je právě živnou půdou všelijakých bakterií. Vybrat si můžete hned ze dvou příchutí - máty peprné nebo citronu s meduňkou.

Jste-li v neustálém kontaktu s ostatními lidmi, pak je svěží dech velmi důležitý. Často rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. A to bez nadsázky! Proto po ruce vždy noste Mentos CleanBreath. Udrží vás svěží v každé situaci. Co si budeme povídat, kartáček na zuby se po kapsách běžně nenosí…


Publikováno na: