Odborník radí: Do pěstování se můžete pustit i v případě, že zatím nemáte mnoho zkušeností

Vzhledem k dosavadnímu průběhu jara a nebývale chladnému dubnu se sezóna posunula a stále je tak ideální čas zasadit do záhonů nebo truhlíků to, co vám chutná. Po zmrzlých mužích už se nízkých teplot, které by rostliny poničily, obávat nemusíte.

Do pěstování se můžete pustit i v případě, že zatím nemáte mnoho zkušeností. Snadno dostupná je nejen kvalitní sadba, ale také substráty či hnojiva, která úspěch významně podpoří, stejně jako odborné rady, které vám rádi poskytnout v každém dobrém zahradnictví.

NA ZÁHON NEBO POLÍČKO

„Na malém políčku nebo záhonu lze s úspěchem pěstovat většinu běžné zeleniny, nejoblíbenější a také málo náročné jsou saláty či kedlubny, z kořenové zeleniny mrkev, petržel nebo ředkvička. Pěstovat tyto plodiny zvládne opravdu každý,“ říká Ing. Jaroslav Jandl, majitel Zahradnictví Jandl. V prodejnách, které má v Dobrém Poli u Kouřimi, v Nové Vsi u Kolína a v Dolních Měcholupech, se vám dostane nejen potřebné vybavení včetně kvalitní sadby, ale i zmíněné profesionální rady.

I NA MALÉM BALKONĚ

Vlastní úrody není třeba se vzdávat ani v případě, že nemáte zahradu. Do pěstování se můžete pustit i na malé terase nebo panelákovém balkoně. Bez problémů zde budou plodit rajčata, papriky i okurky. Tradičně bývají domácí truhlíky a květináče osázené i bylinkami. Na osluněných balkonech nebo oknech se bude dobře dařit zejména těm původem ze Středomoří.

RADA ODBORNÍKA:

VĚTŠÍ VÝNOS ZAJISTÍ ROUBOVANÁ SADBA

„U sadby rajčat, okurek nebo papriky je možné volit mezi roubovanými a neroubovanými rostlinami. Roubovaná sadba je sice dražší, ale přináší větší výnos. Princip spočívá v tom, že se kulturní rostlina naroubuje na odolnou podnož primitivního druhu, která je rezistentní vůči plísním a chorobám. Taková rostlina je mnohem vitálnější a je z ní daleko větší výnos, proti rostlinám neroubovaným až čtyřnásobný. Pokud je tedy vaším cílem co největší úroda, pak jsou roubované rostliny ideální volbou. Pěstujete-li spíše pro radost, postačí vám klasická sadba, kde je objem sklizně o dost nižší.“

                                                                                                         Ing. Jaroslav Jandl, zahradník

Zahradnictví Jandl - skvělá volba pro všechny!

Netradiční Zahradnictví Jandl je česká zahradnická firma, která nabízí široký sortiment balkónových a záhonových květin, koření a bylinek či sadbu zeleniny. Zboží je tuzemského původu, jedná se výhradně o rostliny vypěstované ve sklenících v areálu v Dobrém Poli u Kouřimi. Výchozím pěstebním materiálem jsou semena, cibulky a květinová sadba pocházející od předních tuzemských šlechtitelů a pěstitelů, ale také z Holandska a Německa. Zakoupit zde můžete také drobné sezónní ovoce a samozřejmě také zahradnické potřeby. Za pozornost stojí pravidelné prodejní výstavy, ale také dny otevřených dveří.

PRODEJNY

Zahradnictví u Krtka

K Měcholupům 777, 109 00 Praha 10

Po-Ne 9:00-18:00

Tel.: + 420 723 488 086 nebo + 420 774 070 707

E-mail: krtkovozahradnictvi@seznam.cz


Zahradnictví Jandl

Skleníkový areál Dobré Pole u Kouřimi

březen-říjen: Po-Pá 8:00-17:00, So 8:00-17:00

listopad-únor: Po-Pá 8:00-16:00

e-mail: zahradnictvi.jandl@seznam.cz


Nová Ves (u Kolína)

Kolínská 94, Ohrada, 281 02 Nová Ves I

Po-So 8:00-17:00

e-mail: jarda.zahradnictvi@gmail.com


Více informací na www.zahradnictvi-jandl.cz.