Dovolená v Řecku bez davů turistů? Navštivte tyto ostrovy

Nepřelidněný ostrov Kos s typickou řeckou kulturou

Ostrov Kos je destinací s typicky řeckou atmosférou. Kolem panensky zeleného ostrova se táhnou pláže, které lákají k dlouhým romantickým procházkám. Pokud chcete mít moře na dosah, ubytujte se v čtyřhvězdičkovém hotelu Kipriotis Village.

V případě, že nechcete celou dovolenou proležet na lehátku, vydejte se prozkoumat malebné uličky s tavernami a vyrazte na zajímavé výlety nejen za historickými památkami. Za návštěvu rozhodně stojí antická nemocnice Asklepion, solné jezero, které v létě vysychá a je pokryto jen bílou vrstvou soli, nebo mořské termální prameny. Ideální poloha Kosu navíc vybízí k lodním vyjížďkám na okolní ostrovy a do Turecka.

Kos

Samos – nejzelenější a nejhornatější ostrov Egejského moře

Samos je oblíbeným místem turistů. A pokud milujete víno, máte o důvod víc, proč se na ostrov vydat. Na místních kopcích se totiž pěstuje vinná réva, ze které pak vzniká nejlepší sladké muškátové víno na světě.

Nechcete ztrácet čas dlouhým přesunem na pláž? Zvolte hotel přímo na pláži a ubytujte se v Sirenes Beach Resort.

Při návštěvě Samosu doporučujeme výlet do přístavu Pythagorion, který je pojmenován podle matematika Pythagora. Vedle archeologického muzea a pozůstatků římského divadla se v jeho blízkosti nachází řada historických skvostů.

Samos - Pythagorion

Klidná dovolená na ostrově Kefalonie

Dříve ostrov sloužil spíše k jednodenním výletům. Dnes je ale Kafalonie vyhledávaným místem pro návštěvníky, kteří preferují poklidnou dovolenou bez davů turistů a přeplněných pláží. 

Historických míst a archeologických nálezů na Kefalonii sice není mnoho, i přesto má ostrov co nabídnout. Na své si přijdou hlavně gurmáni. Určitě při jeho návštěvě nevynechejte ochutnávku pravého řeckého gyrosu a oliv, které se zde pěstují.

Příjemné ubytování pak nabízí hotel Ionian Sea s aquaparkem. Ten ocení především rodiny s dětmi.

Kefalonia

Nejkrásnější pláže z celého Řecka nabízí ostrov Lefkada

Tento ostrov je skvělým místem pro plážové povaleče. Obklopují ho totiž nádherné pláže a dechberoucí příroda. Tady si užijete opravdu božský relax!

Pokud by vás přece jenom přestalo bavit povalování se na lehátku, půjčte si motorový člun a vyrazte prozkoumat okolní ostrůvky, kde si užijete romantiku na zcela prázdných plážích.

Ubytovat se můžete v příjemném hotelu Poseidonio B, který leží jen pár metrů od moře.  

Lefkada - pláž Porto Katsiki

Publikováno na: