Nejste v tom sami, podle odhadů vši odstraňuje každý rok až půl milionů Čechů. Není přitom pravda, že se jim daří jen v horších hygienických podmínkách nebo v období prázdnin a dětských táborů. Rizikové období je prostě vždy, když jsou děti v častém a blízkém kontaktu a může tak snadno dojít k rozšíření vší.
Mnoha rodičům není příjemné, že právě jejich dítě má vši. Není třeba problém brát osobně! Vši mají pramálo společného s osobní hygienou nebo s čistotou domácnosti. Dokonce i nejčistší dítě z nejčistší a nejuklizenější domácnosti může být zavšivené. Jak potvrzuje maminka, jejíž dítě navštěvuje jednu z pražských škol, „je to u nás neustálý a opakující se problém“.
Existuje bleskové řešení pouze v 1 aplikaci bez nutnosti dalšího ošetření!
Účinkuje v jedné aplikaci, a to na vši i hnidy a larvy (tedy na všechny vývojové fáze vši). Přitom je tak šetrné, že je vhodné pro děti od narození. Podívejte se na video!
Vždy před aplikací je třeba číst návod na použití. NYDA je zdravotnický prostředek a k dostání je v lékárnách.
Představte si, co dokáže 1 malá veška v dětské hlavě za pár dní napáchat!
Vší se lze zbavovat mechanicky vyčesáváním hustým hřebenem (poměrně problematicky a dlouhodobě, protože musíte vyčesávat často a dokonale a navíc dítě držet, v době kdy má vši, od kolektivu ostatních, protože proces trvá několik dní), chemickými látkami v šamponech, sprejích a fyzikálně teplem či zabráněním přístupu vzduchu.
Použijte přípravky určené k odvšivování. Je třeba se seznámit s údaji uváděnými výrobcem a dodržet uvedené pokyny. Obvykle bývá nutné dvojí ošetření hlavy, ale existují už i přípravky pouze s 1 aplikací. Důležité je, aby přípravek působil na vši a na vší vajíčka (hnidy). Všímejte si upozornění na nežádoucí účinky, vyvarovat byste se měli přípravků s obsahem insekticidů (kromě nežádoucích účinků mají nevýhodu v poměrně vysoké rezistenci), a nepoužívat rozhodně přípravky, které nejsou určené pro ošetření dětí/člověka.
Na vši se lze připravit snad psychicky, zaručená ochrana neexistuje. Je třeba si uvědomit, že to není ostuda nebo projev špatné hygieny. Zavšivení může postihnout kohokoliv, včetně dospělých. Preventivní kroky jsou administrativní a organizační jako např. potvrzené preventivní ošetření hlavy dítěte proti vším vyžadované školou nebo před nástupem na školu v přírodě či tábor, jednak maximální „odstup“ od možných zdrojů infekce a samozřejmě důkladné ošetření v případě zavšivení a to nejen dítěte, ale často také ostatních rodinných příslušníků.