Rodinná dovolená na Jadranu: Přinášíme tipy na nejlepší ubytování

Kde se ubytovat? Punta Skala u Zadaru

Vyhledáváte-li opravdu špičkovou a osobní péči v jedinečném a designovém prostředí, pak se nechejte hýčkat ve Falkesteiner Hotel & SPA Iadera. Nachází se v resortu Punta Skala na soukromém poloostrově poblíž obce Petrčane přímo u moře, je harmonicky zasazen do okolní krajiny a nabízí nádherné výhledy na všechny strany. A mimochodem: Iadera je latinský název starobylého města Zadar. Zásadním bodem nabídky hotelu Iadera jsou futuristické Acquapura SPA, konstruované jako jakási camera obscura. Černý interiér si pohrává se světlem z kulatých oken a kolem celého vnitřního prostoru s rozlohou 6000 m2 a poté do moře teče chladný potůček. Součástí komplexu jsou turecké lázně hammam a pochopitelně různé sauny – ta s výhledem na moře představuje čistý zen. Kromě blahodárného působení tepla na tělo zde totiž v člověku probíhá i duchovní proměna.

Součástí resortu Punta Skala jsou vedle hotelu Iadera také apartmány Senia a jasný favorit v kategorii rodinných hotelů a zároveň kandidát na nejzábavnější hotel v Chorvatsku: čerstvě zrekonstruovaný Falkensteiner Diadora (mimochodem, Diadora je také starý latinský název Zadaru).


Další přímořské základny

Pokud byste chtěli vyzkoušet jiný resort než Punta Skala, není problém. Pro rodinnou dovolenou nabízí Falkensteiner ještě další triumfy: prvním je all-inclusive hotel Falkensteiner Club Funimation Borik. Nachází se přímo na pláži táhnoucí se 1,7 kilometru kolem klidného parku a nabízí spoustu aktivit, Thalasso & SPA centrum, rozsáhlý vodní svět a koupání v úžasném zálivu. Výhodou je opět poloha blízko centra Zadaru, kam se můžete snadno vydat pěšky nebo na kole.


Nejblíž středomořské atmosféře a hvězdnému nebi můžete prožít dovolenou v pětihvězdičkovém Premium Campingu Zadar. Kemp poskytuje veškerý luxus, je ve městě jediný a v provozu je po celý rok. A pokud byste chtěli jet úplně na jiné místo, tak Falkensteiner Park Punat na největším chorvatském ostrově Krk pak nabízí ideální podmínky pro vaši dovolenou, naprostou pohodu, relax, dobrodružství i sport. Na ostrově zjistíte, že hodinky tu tikají o něco pomaleji než v každodenním světě.