Zájem o výlety na elektrokole se rapidně zvyšuje. Díky komu?

Téměř dva roky, během kterých byla celá řada míst kvůli pandemii střídavě otevřena, případně fungovala v omezeném režimu, jsou snad již za námi. Obnovit zájem lidí navštěvovat hotely a restaurace i mimo města a přitom aktivně trávit volný čas byl jedním z cílů projektu Sev.en Energy for Bikers.

Ten vjel už do své třetí sezóny a zatím šlape na jedničku. Vloni se například podařilo kompletně pokrýt Krušnohorskou magistrálu vedoucí přes Karlovarský a Ústecký kraj. Spolu s dalšími stanicemi v těchto dvou krajích, ale i Plzeňském a Pardubickém kraji tak zelenobílé nabíjecí stanice můžete najít na více než osmdesáti místech. Kde všude jsou nabíječky k dispozici, zjistíte na interaktivní mapě na stránkách projektu 74b.cz.

A pokud vše půjde podle plánu, na konci tohoto roku by jich mohlo být ještě o téměř polovinu více. I když je Sev.en Energy for Bikers už dnes největší sítí cyklonabíječek provozovaných soukromým investorem v Česku, neusíná na vavřínech. Pokrytí cyklotras by se tak letos mohlo rozrůst o několik desítek míst zejména podél Stezky železné opony a na Šumavě.

Nabíječky přitom výrazně zvyšují komfort milovníků elektrokol. Jsou totiž kompatibilní s naprostou většinou dnes prodávaných modelů. Odpadá tak nutnost vozit těžké přenosné nabíječky a kabely, aby vám, ani vašemu kolu uprostřed výšlapu nedošla energie. Zda se můžete připojit k jedné ze šesti zdířek na nabíječce, zjistíte snadno na webu 74b.cz. Pokud ovšem vaše značka na seznamu náhodou nebude, nemusíte zoufat – každá stanice má totiž i dvě 230V zásuvky, bez energie tak neskončí nikdo.

Nejčerstvější informace o tom, kam se Sev.en Energy for Bikers rozrůstá, ale i o tom, jak se nejlépe o své elektrokolo starat, najdete nejen na webu projektu, ale i na jeho facebookovéminstagramovém profilu Nabíjíme elektrokola.

Publikováno na: