Co je k vidění v Německu? Víc, než si možná myslíte!

Mnichov: Město plné různorodých stylů

Životní styl je v Mnichově velmi důležitý. Mnichované vždy rádi ukážou svou nejlepší stránku, ať už na letní zahrádce s pivem, na velkolepých bulvárech nebo v FC stadion Bayern. Při procházce nevynechejte náměstí Marienplatz se starou a novou radnicí. Jedná se o jedno z nejkrásnějších náměstí v zemi. Slavná zvonkohra je důležitou součástí města, stejně jako Hofbräuhaus a kostel Frauenkirche se zelenou věží. Pokud máte v plánu nějaký nákup, luxusnější věci naleznete na ulicích Ludwigstraße nebo Maximilianstraße. Naopak levnější kousky můžete najít ve čtvrtích Glockenbachviertel a Gärtnerplatz.


Pohled na Mnichov společně s radniční věží. © DZT/ Saskia Wehler Photography


Stuttgart: perfektní spojení kultury a aut

Jsou auta, která řídíte, a pak jsou auta, o kterých sníte. Stuttgart je jedním z nejlepších míst na světě pro oba případy. Vyrábí se zde nejen výborná auta, i automobilová historie zde ožívá jako nikde jinde na světě. Není tedy žádným překvapením, že Mercedes-Benz Museum je jediným muzeem na světě, které představuje historii automobilového průmyslu od začátku do konce. Na své si zde ale přijdou i milovníci vína a kultury. Okolní vinařská oblast, jedna z největších v Německu, hraje významnou roli v některých dalších vášních místních obyvatel. A kam byste měli konkrétně vyrazit? Ideálním výchozím bodem pro okružní trasu je náměstí Schlossplatz.


Náměstí Schlossplatz ve Stuttgartu. © Stuttgart-Marketing/ Julian Herzog


Hamburk: námořní město, které okouzlí každého

Říká se mu často brána do světa, považován je i jako námořní hlavní město severu. Pokud tam zavítáte, určitě byste měli vyzkoušet výlet lodí kolem jednoho z nejvýkonnějších univerzálních přístavů na světě. Následně si můžete projít staré město s krásnými budovami a měšťanskými domy ze 17. století, původními restauracemi a bary. Neméně zajímavá je čtvrť Speicherstadt v projektu rozvoje vnitřního města HafenCity, která byla také zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Co by kamenem dohodil, je slavný sál Labské filharmonie, výrazná dominanta města a koncertní síň. A pokud vyrazíte do Hamburku s dětmi, určitě byste neměli zapomenout na úžasný svět miniatur. Tato atrakce získala několikrát za sebou označení nejlepší atrakce v hodnocení mezinárodních hostů TOP 100.


Hamburská čtvrť Speicherstadt je zapsaná i na UNESCO. © Hamburg Marketing GmbH/ Jörg Modrow


Město hrdinů: objevte Lipsko

Toto saské město je právem spojováno s hudbou. Málokteré evropské město může poukázat na tak bohaté hudební dědictví jako Lipsko - rodiště Richarda Wagnera a místo, kde působili Johann Sebastian Bach, Robert Schumann a další. LI díky tolika skvělých jmen se Lipsku přezdívá jako „město hrdinů“. Pravidelné festivaly, jako je Bachův festival, vzdávají hold hudebníkům a oživují skvělou tradici. Přispívá k tomu i Lipská hudební stezka, která zve k hudební procházce městem.


Lipsko © Philipp Kirschner/ www.pkfotografie.com


Více informací o německých městech najdete na: https://www.germany.travel/en/cities-culture/overview.html