Společnost HPE vylepšila konfigurátor iQuote o program HPE FlexOffers

Pro vytváření libovolných konfigurací mohou partneři HPE již několik let využívat nástroj HPE iQuote. Přesto ale hodně z nich dál upřednostňuje standardní proces žádosti o nabídku u HPE. Jenže tento proces může být někdy zbytečně zdlouhavý. Třeba při zjišťování dostupnosti jednotlivých produktů a jejich případné změně v konfiguraci. Pokud navíc partner trvá pouze na konkrétních komponentech, může se stát, že některý z nich nebude skladem a bude mít dlouhou dodací lhůtu. Partner potažmo zákazník tak může v dnešní době čekat na konfiguraci až několik měsíců. Jenže pro většinu zákazníků je čas naprosto klíčovou a nedostatkovou komoditou. A toho si jsou v HPE dobře vědomi.

Jednoduchá a výhodná služba

Nedávno proto konfigurátor HPE iQuote “vylepšili” o program HPE FlexOffers, který má přesvědčit partnery, aby u obchodních případů využívali právě tento intuitivní nástroj. “Naším cílem je, aby si partneři, kteří jsou zvyklí o nabídku na HPE produkty žádat tzv. projektově, vyzkoušeli program HPE FlexOffers v konfigurátoru HPE iQuote. Jedině tak zjistí, jak je to jednoduché, a nakonec hlavně výhodné,” popisuje Jan Joska motivaci pro spuštění tohoto programu.

Program HPE FlexOffers je jednoduchý a finančně výhodný. Pokud si totiž partner do konfigurace zvolí komponent, který nese označení FlexOffers, získá na objednávku dodatečnou slevu. A čím více takových produktů vybere, tím lepší cenu dostane. Celková sleva na konfiguraci se může vyšplhat až do výše dvaceti procent.

Konkurenční výhoda

“Bohužel u některých zákazníků a partnerů stále panuje jakési přesvědčení, že je HPE složitější a dražší než některé konkurenční značky. S programem HPE FlexOffers chceme tuto jejich domněnku vyvrátit. Jednoduchost, přehlednost a dodatečná sleva jsou věřím takové výhody, že se ostatním společnostem více než vyrovnáme. Když k tomu přidáme fakt, že spoustu produktů může zákazník obdržet do druhého dne, partner má pro zákazníka poměrně přesvědčivé argumenty, proč zvolit právě nás,” vysvětluje Jan Joska.

V době, kdy se z různých důvodů dodávky IT komponentů protahují na dlouhé měsíce, je rychlost dodání, kterou Joska zmiňuje, nepochybně velká konkurenční výhoda. “Distribuci máme poměrně dobře vybavenou a jejich sklady jsou plné produktů, které si může partner objednat pomocí HPE iQuote a získat na ně slevu FlexOffers,” komentuje momentální stav.

Každý si najde to své

Podle Josky je program HPE FlexOffers vhodný pro všechny partnery. “Na českém trhu dlouho platilo, že promo produkty, a tedy mnohdy produkty z nabídky HPE FlexOffers, využívali výhradně menší partneři. Oproti tomu v zahraničí, například v Polsku, je běžně využívají i ti velcí. S programem HPE FlexOffers bychom chtěli i v Česku dosáhnout toho, aby ho větší partneři začali častěji využívat a zjistili, že má pro ně velký potenciál,” říká.

V HPE počítají s tím, že se bude program v čase vyvíjet tak, aby co nejvíce odrážel potřeby partnerů a potažmo jejich zákazníků. “Chceme změnit mindset partnerů. Chceme, aby náš program vyzkoušeli a zjistili, že jim máme co nabídnout a že i s námi to jde jednoduše,” uzavírá Jan Joska z HPE.

Chcete se o programu HPE FlexOffers dozvědět víc? Podívejte se na web flexibilnikonfigurace.cz!