3 města, která vás v Německu uchvátí

Objevte atmosféru Brém a poznejte Viertel

Brémy jsou známé hanzovní město s historickým starým městem a slavnou sochou Rolanda. Máme pro vás však pár skrytých míst, která stojí za objevení.

Velmi speciální atmosféru naleznete v části města hovorově nazývané „Viertel“, která se nachází na rozhraní dvou brémských čtvrtí Ostertor und Steintor. Samotní obyvatelé Brém ji považují za nejhezčí část města. Naleznete ji na břehu řeky Vezery a věříme, že vás malé útulné hospůdky nebo menší kavárny vlákají dovnitř. Atmosféru Brém můžete nasát i v řemeslných ateliérech nebo buticích. Fanouškům umění a designu doporučujeme vizuálně mimořádně atraktivní Kunsthalle, dům německého sochaře Gerharda Marckse či dům Wilhelma Wagenbacha, který nabízí pohled do historie designu a každodenní kultury. Objevte Brémy jinak!

Vydejte se do Drážďan za historií i velkolepou hudbou

Metropole na Labi je nejen krásným historickým městem. Je to také důležité místo hudby. Drážďanský hudební festival je dokonce jedním z nejvýznamnějších festivalů klasické hudby v Evropě. Orchestrální koncerty, komorní hudba a vystoupení slavných sólistů jsou každoročně začátkem léta součástí špičkového programu.

Zažijte jedinečnou hudební rozmanitost! Drážďany jsou městem kultury světové úrovně. Nechte se okouzlit!

Kultura uprostřed města: Vítá vás Erfurt

Erfurt se těší z jednoho z největších historických městských center v Německu. Katedrální kopec se dvěma kostely pochází z raného středověku a tvoří srdce hlavního města Durynska. Už to je samo o sobě krásná podívaná. Co teprve, když spojíte svoji návštěvu s místním festivalem. Na 70 schodech katedrálního kopce se během něj hrají opery a muzikály. Najednou se ocitnete na jevišti pod širým nebem. Těšte se na vynikající výkony s historickou kulisou!

Německo je nekonečně rozmanité. Inspirujte se našimi zážitky a tipy a těšte se na další cestu do Německa!