U příležitosti Dne nevyléčitelné nemoci ALS se 18. 6. koná Prague City Swim

O vítězství v pacientském závodě se utkají Jarmila, Jakub a Lubomír. Přijďte plavat s nimi!

Výtěžek z akce bude využit především na koupi specializovaných pomůcek nebo na osobní asistence pro pacienty. Osobně se závodu účastní i ti, kteří sami s ALS bojují - Jarmila Mijovičová z Třebíče nebo jihlavský lékař Jakub Rychlík a čerstvě ženatý Lubomír Forro. Podpořit je můžete svou účastí na Prague City Swim.


Jára Mijovičová závodí na Megaboardu na Prague City Swim


Sympatická Jára s onemocněním ALS bojuje již šestým rokem

Jára se Prague City Swim účastní od začátku. Rozzáří vám den svou veselou myslí, a přestože je život s ALS čím dál tím náročnější, Jarmila se nevzdává a snaží se užívat každý den naplno. Podpořte Járu a přijďte na Prague City Swim.

Život plný aktivit zastavilo onemocnění ALS

„Ve volném čase jsem zavařovala, vyráběla sirupy a marmelády a vymýšlela nové recepty,“ doplňuje Jára. Kromě svého povolání milovala motorky, sport a hudbu. „Chodila jsem do posilovny, na aquaaerobic, cvičila taebo, v zimě jsem jezdila na snowboardu a v létě na motorce. O víkendech jsem se ráda bavila v klubech a v létě na hudebních festivalech. Těsně před nemocí jsem se začala věnovat pole dance – tančení u tyče,“ vzpomíná Jára. Když se v lednu 2016 dozvěděla diagnózu ALS, krátce před svými 37. narozeninami, tak se rozhodla, že si naplno užije všechny aktivity, které má ráda.

Snowboard, kolečkové brusle, motorka, zážitková dovolená…naposledy

„V únoru jsem jela na hory a na snowboardu jsem jezdila úplně bez pudu sebezáchovy, věděla jsem, že je to po 15 letech naposled. V červnu jsem se týden proháněla v Bulharsku po pobřeží na kolečkových bruslích, bohužel naposledy. V červenci jsem se domluvila s kamarádkou fotografkou a nechala jsem se vyfotit se svou láskou ducatkou. Vyjela jsem na poslední vyjížďku. Pak jsem motorku prodala a koupila si skútr. Léto jsem odjezdila na něm. V říjnu jsem si ještě dopřála zážitkovou dovolenou v Thajsku. Zvládla jsem 15 km pralesem, ale to už jsem těžce chodila a začínala jsem i špatně mluvit,“ popisuje své zážitky Jára.


Carpe Diem

Přestože nyní už skoro nemluví a s vypětím všech sil ujde jen pár kroků, hrozně ráda cestuje a často rozšiřuje seznam navštívených zahraničních destinací. Podpořte Járu a přijďte na Prague City Swim