Představte si život s 20 kg vestou, zlomené obě ruce a nohy a v puse roubík

O vítězství v pacientském závodě se utkají Jarmila, Jakub a Lubomír. Přijďte plavat s nimi!

Výtěžek z akce bude využit především na koupi specializovaných pomůcek nebo na osobní asistence pro pacienty. Osobně se závodu účastní i ti, kteří sami s ALS bojují - Jarmila Mijovičová z Třebíče nebo jihlavský lékař Jakub Rychlík a čerstvě ženatý Lubomír Forro. Podpořit je můžete svou účastí na Prague City Swim.

Jakub Rychlík se připravuje na závod Prague City Swim

Kardiolog a fotbalista Jakub s ALS vyhrát ani remízovat nemůže, ale může dlouho prohrávat

A jedinou, nejúčinnější metodou, jak dlouho s ALS prohrávat a prodloužit si život je vhodná péče a rehabilitace. Proto se Jakub také účastní a podpoří Prague City Swim, jehož výtěžek půjde právě na péči pacientům s ALS.

ALS vám změní celý život

„Celý život jsem hrál fotbal a najednou jsem nebyl schopný vůbec zkoordinovat svoje pohyby. Pak jsem si na zápase zlomil ruku a po sundání sádry jsem měl nelepšící se parézu,“ vypráví Jakub o začátcích onemocnění. Oproti jiným pacientům měl výhodu, že mu jeho kolegové neurologové diagnózu stanovili prakticky hned. „Představte si, že vám někdo nasadí dvacetikilovou vestu, zlomí vám obě ruce a nohy a do pusy vám strčí roubík. Změní se vám úplně všechno,“ popisuje Jakub svoje pocity.


Manželka Monika a děti jsou největší oporou

Dříve hodně sportoval, cestoval a trávil čas mezi lidmi. „Teď mě naplňuje čas strávený s rodinou. Manželka mi je velkou oporou a naše děti mě činí skutečně šťastným,“ doplňuje. Velké zázemí našel i ve spolku ALSA z.s., která mu poskytuje komplexní péči v sociální, finanční, rehabilitační a výživové oblasti.. „Určitě mi prodloužili život,“ přiznává Jakub. Na takovou péči můžete přispět právě účastí na Prague City Swim.

Stále může vykonávat profesi kardiologa

Jakub je sympatický mladý lékař, který před onemocněním ALS působil jako kardiolog v jihlavské nemocnici. Díky pravidelné péči a rehabilitacím tam doposud stále částečně pracuje. Podpořte i vy pacienty s ALS účastí na Prague City Swim.