Na začátku každého úspěšného podnikání je nápad. Máte ho v hlavě i vy?

1. Příprava byznys plánu

Než se pustíte do realizace prvního zdánlivě skvělého nápadu, zkuste se zamyslet nad jeho budoucností. Odpovězte si na otázku, jaký má dané podnikání potenciál, a proveďte analýzu trhu, potenciálních zákazníků i konkurence. V dalším kroku si potom vytvořte byznys plán, ve kterém si shrnete vše důležité, nastíníte postup a vytyčíte reálné cíle.

2. Založení firmy

Pokud máte vše dobře promyšlené, můžete si zřídit živnostenské oprávnění nebo založit společnost s ručením omezeným. Každá forma podnikání má své výhody a nevýhody, proto je třeba vždy posoudit konkrétní situaci.

3. Financování

V další fázi podnikání už budete potřebovat i skutečné finance. Ideální je, pokud máte na začátku něco naspořeno. Každé podnikání ale vyžaduje jinou investici, proto vlastní prostředky nemusí vždy stačit. V takovém případě můžete zkusit crowdfundingovou kampaň, peer-to-peer metody financování nebo bankovní úvěr pro začínající podnikatele

Nastartute se s grantovou výzvou

Další možností, jak získat nejen finance na své podnikání, ale také cenné zkušenosti, je účast v grantových výzvách. Jednou z nich je i soutěž Nastartujte se, která už desátým rokem výrazně usnadňuje začínajícím podnikatelům rozjezd jejich projektů. Registrovat svůj projekt můžete až do 5. září na stránkách Nastartujtese.cz.

Pro výherce jsou připraveny ceny za 1,5 milionu korun

Z nadějných projektů bude vítěze vybírat nejen odborná porota, ale také veřejnost. Všichni výherci se mohou těšit na finanční odměny, které poskytla Komerční banka jako hlavní partner soutěže, a doplňkové služby od řady dalších partnerů. Mezi ceny v celkové hodnotě přesahující částku 1,5 milionu korun patří mimo jiné právní poradenství od společnosti eLegal, inzerce v magazínu TRADE NEWS nebo služby pro podporu online marketingu od společnosti Webmium.

Letos ovšem tak trochu vyhrává každý. Nastartujte se slaví 10. narozeniny a rozdává dárky. Všechny registrované a schválené projekty získají vytvoření nebo optimalizaci webu na platformě od agentury Webmium a právní webinář od advokátní kanceláře eLegal.

Více informací, podmínky soutěže a možnost registrace najdete na webu Nastartujtese.cz.