Při celodenním výletu Tuniskem okusíte vše, co tato krásná země nabízí

Teď je ten správný čas!

Tunisko je celoroční destinací, ale pokud míříte na sever, nejlepší počasí je mezi květnem a říjnem. 

TIP PRO VÁS

Kartágo – Sidi Bou Said – Tunis

Tento celodenní výlet zahájíte na pahorku Byrsa, kde bylo založeno původní fénické město Kartágo královnou Elissou. Poté budete pokračovat do světoznámého historického Kartága, znovuzaloženého římským císařem Juliem Caesarem. Podíváte se také do Antoniových lázní, které patří k nejzachovalejší části římského Kartága. 

Součástí výletu je také prohlídka nezapomenutelného modro-bílého městečka Sidi Bou Said, které láká umělce z Tuniska, Francie i odjinud. Zde máte možnost za poplatek cca 3 TND navštívit soukromé muzeum Dar Annabi, což je kompletně zachovaný arabský palác se všemi pokoji, ukázkou svatebních šatů z různých oblastí Tuniska a s krásným výhledem ze střešní terasy. 

Po panoramatickém výhledu na Tuniský záliv a na hlavní město Tunis, jeho přístav a prezidentský palác následuje oběd a přejezd do hlavního města Tunisu. Procházkou po Avenue Bourguiba, hlavní třídě vybudované v době francouzského protektorátu, dojdete do historického centra mediny, která ukrývá orientální tržiště – souk. Pokud neholdujete smlouvání, můžete navštívit zázračnou Olivovníkovou mešitu, která nabízí pohled na celé dění mediny.

Kde se ubytovat?

Hotel Bel Azur Thalasso & Bungalows

Tunisko je vskutku úchvatná země, a ten, kdo sem ještě nezavítal, jako by nebyl. A ti z vás, kteří zde už byli, máte určitě ještě co objevovat. Bohatá historie, kulinářské speciality, průzračná voda, zlatavé pláže - to vše dělá z Tuniska ideální destinaci pro vaši letní dovolenou!

Pro více informací navštivte https://www.blue-style.cz/tunisko/tunisko-pevnina/vylety/.