Třetí největší město Bulharska nabízí krásné dlouhé pláže i dobrodružství s delfíny

1.      Delfíni na dosah

Delfíni jsou nesmírně inteligentní a vnímaví tvorové. O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči ve zdejším delfináriu. Během 45minutové vám delfíni předvedou neuvěřitelnou akrobacii, balancování i tanec ve vodě.

2.      Dlouhé písčité pláže

Pokud milujete dlouhé procházky podél moře, Varna pro vás bude rájem. Některá letoviska nabízejí až sedmikilometrové pláže. Pokud chcete dovolenou trávit většinou na pláži, vyrazte do oblíbeného letoviska Zlaté písky. V blízkosti moře se můžete ubytovat v Hotelu Grifid Hotel Arabella nebo v Park Hotelu Odessos. V nejstarším bulharském letovisku Sv. Konstantina a Heleny se můžete ubytovat přímo na pláži v Hotelu Marina Sunny Day.

Hotel Marina Sunny Day

3.      Bujarý noční život

Na Varně to žije. Navštivte místní bary, diskotéky či kluby, kde si užijete pestrý noční život až do brzkých ranních hodin. Po setmění se na spoustě míst konají i nejrůznější divadelní představení, koncerty nebo festivaly.  

Noční život ve Varně

4.      Dobrodružná pirátská party

Cestujete s dětmi? Vydejte se s nimi na starobylé námořní lodi na dobrodružnou výpravu plnou zábavy a „pirátského souboje“. Během hry vás bude doprovázet tematická pirátská hudba, děti dostanou pirátské čepice a na programu je i kreslení na tělo. Celá akce probíhá za doprovodu zkušených animátorů. Po hrách jsou k dispozici nealkoholické nápoje a součástí výletu je i oběd.

Pirátská párty

5.      Objevování historických skvostů

I přesto, že je Varna moderní město, má za sebou tisíciletou historii. Ve městě a jeho blízkém okolí narazíte na více než 150 kulturních a historických památek z nejrůznějších období. Mezi nejznámější patří římské lázně z 2. století, katedrála Nanebevzetí Panny Marie z roku 1886 a kostel sv. Athanasia ze 13. století. Nenechte si ujít ani návštěvu planetária Mikuláše Koperníka, letního divadla, Muzea Černého moře či akvária.

Více informací o dovolené ve Varně se dozvíte ZDE.