Kam letos na dovolenou? Navštivte zemi, ve které se mísí hned tři kultury

V Maroku se potkávají hned tři kultury – evropská, arabská a africká. Na různých místech tak narazíte na odlišnou architekturu, oblékání místních obyvatel či podávané jídlo. Právě zmiňované jídlo je ohňostrojem chutí díky používanému výraznému koření. Vyzkoušejte třeba tajine, který se připravuje ve speciálním kuželovitém hrnci, vydatnou polévku harira či marocký kuskus. Čajomilci by po jídle neměli vynechat tradiční touareg, jenž je některými nazýván jako marocká whisky.

Agadir – perla marockého pobřeží

Agadir

Toto letovisko patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější. Zažijte koupání v křišťálově čisté vodě, procházejte se podél dlouhé půlkruhové pláže se zlatým pískem a kochejte se horami v pozadí. Ubytovat se můžete v některém z moderních hotelových komplexů.

Přímo u pláže se nachází například Hotel White Beach Resort Taghazout, Hotel Riu Tikida Dunas nebo Hotel Labranda Les Dunes D’or. Strávit dovolenou v Maroku jen v hotelovém komplexu by byla ale škoda, vydejte se i někam na výlet!

Hotel Labranda Les Dunes

Královské město Marrákeš

Když se řekne Maroko, většina cestovatelů si vybaví právě Marrákeš. Vydejte se i vy na objevování historických památek, poznávání bohaté kultury, nebo vyrazte do údolí, kde se nacházejí skvělá místa k odpočinku. Pokud vyhledáváte spíše ruch velkoměsta, navštivte světově proslulé náměstí Jemaa el-Fna pod úpatím slavného minaretu mešity Koutoubia.

Koutoubia Mosque

Vydejte se na velký okruh Marokem

Chcete prozkoumat Maroko skrz naskrz? Vydejte se na osmidenní poznávací výlet Velký okruh Marokem s česky mluvícím průvodcem. Během něho navštívíte nejrůznější mešity, paláce, pouštní město Erfoud či vesničku Ait Benhaddou, kde se točilo několik známých filmů a je zařazena do světového dědictví UNESCO.

Více informací o dovolené v Maroku se dozvíte ZDE.