Jan Vřetionka: Naši jedinečnou bobovou dráhu by si měl vyzkoušet každý

Jak dlouho je Boboffka v provozu?

Fungujeme od prosince roku 2019. Naše atrakce je stále relativně nová, ale z letošních čísel vidíme, že se dostává do širšího povědomí lidí a jdeme správnou cestou. Lidé se k nám vracejí, a to nás těší.

V čem je vaše dráha jiná, než ty u konkurence?

Naše je jedinečná svým umístěním v srdci nádherné přírody. Jsme ale také novější a modernější. Máme nejnovější typ bobové dráhy od předního německého výrobce, který podobné dráhy již mnoho let dodává do celého světa. Ta naše obsahuje řadu moderních bezpečnostních prvků.

Co vnímáte jako vaši nevýhodu?

Jako nevýhodu vnímám to, že jsme zatím spíše zastávkou při celodenním výletu na cestě do Beskyd. Chceme to proto změnit a stát se plnohodnotnou cílovou destinací pro celodenní výlet.

Jak toho dosáhnete?

Vybudováním jedinečného zábavního areálu pro rodiny s dětmi. Chceme, aby celý Bobopark lákal k návštěvě Beskyd a stal se místem, kde rodiče s dětmi stráví klidně i celý den. Už na podzim proto začne stavba další etapy v okolí stávajícího parkoviště. 

Na co se mohou lidé těšit?

Hlavní atrakcí bude vesnice v korunách stromů, tedy komplex domečků zavěšených na masivních dubových kůlech v mnoha úrovních až do výšky 13 metrů. Budou propojeny lanovými mosty s množstvím překážek a prolézacích tunelů. Navazující věž nabídne sjezd na skluzavkách a tobogánech. Spoustu zábavy děti zažijí při hledání cesty ven z velkého dřevěného labyrintu a součástí této etapy je také vybudování dalšího občerstvení, zázemí či posezení dole u parkoviště. Celý areál bude připraven na příští léto.