Kremace zvířat v Brně jako běžná alternativa uložení do země

Krematorium zvířat Brno bylo založeno jako velmi ambiciózní projekt v roce 2003, od té doby služba prošla velmi dynamickým vývojem. V roce 2019 bude realizována přestavba budovy a zprovozní se druhá kremační pec, aby byla firma schopna důstojně vyprovodit stále větší počet mazlíčků. 

Služba veřejnosti

Celý koncept byl v tehdejších letech velmi podceňován a nebylo mnoho lidí, kteří by celému projektu věřili. Dnes je již tato služba naprostým standardem, zdaleka se netýká jen bohatých lidí. „Ze začátku k nám skutečně vozili zvířátka na kremaci jen velmi majetní lidé, služba zdaleka nebyla levná. Ceny se ale od roku 2003 příliš nezměnily a i nadále se snažíme i přes velkou poptávku držet podobnou cenovou hladinu. Myslíme si totiž, že kremace zvířat je určitým způsobem služba veřejnosti a měl by na ni mít každý, kdo si pořídí domácího mazlíčka,“ říká ředitel společnosti Ing. Adam Voňavka.

Rostoucí rakouská klientela

Do brněnského krematoria zvířat jezdí čím dál více i rakouská klientela, která si zvykla na vysoký standard zdejších služeb, a zároveň ušetří více než polovinu peněz. Ceny kremací například ve Vídni se pohybují na více než dvojnásobku zdejších cen. A v Brně dosáhnou minimálně na srovnatelnou kvalitu služby.  

Rozmanitost produktů

„Jak jde čas, mění se i požadavky zákazníků a spektrum služeb, které si přejí. Výběr uren a dalších předmětů je u nás čím dál větší, klient si může kromě urny pořídit odlitek tlapky, šperk s dutinkou pro špetku popela, křišťálové sklo se zataveným popelem, sledovat přenos z kremace on-line apod. Samozřejmě vše může být pojato velmi obyčejně a bez jakýchkoli příkras, je to jen na zákazníkovi,“ dodává Adam Voňavka.

Rozvoj společnosti

Pohřby žehem pro domácí mazlíčky jsou již velmi rozšířenou službou, na kterou si řada majitelů již zvykla a nedovede si bez ní konec svých svěřenců představit. „I v dalších letech chystáme rozsáhlé investice do zázemí, abychom byli schopni vše kapacitně a důstojně zvládnout ,“ uzavírá Adam Voňavka