Jídlo v Bulharsku vás překvapí

Najdete zde krásné pobřeží s táhlými písčitými plážemi, divokou přírodu s množstvím národních parků a letoviska s historickými centry, která lákají k romantickým procházkám. V přímořských letoviscích jako je Sozopol, Nesebar, Zlaté Písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena či Obzor najdete také spoustu kvalitních a prověřených hotelů, které vás svým servisem a zázemím rozhodně mile překvapí. Za pozornost stojí i vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních obyvatel.

Bulharsko se v posledních letech opět dere do popředí zájmu českých cestovatelů, příčinou stoupajícího zájmu turistů o Bulharsko jsou především velmi přijatelné ceny, veškeré služby jsou však na velmi podobné úrovni jako ty „západní“.“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Dovolená v Bulharsku je ideální pro rodiny s dětmi a to jak díky dostupnosti, tak písčitým plážím s pozvolným vstupem do moře, tak množství atrakcí, které jednotlivá letoviska nabízí. Na velmi dobré úrovni je i vybavenost a zázemí jednotlivých hotelů. Ostatně na své si tu přijdou nejen milovníci zážitků, ale i požitků, jelikož bulharská kuchyně v sobě skrývá zajímavý mix balkánských a středomořských specialit. Je založena především na čerstvé zelenině, grilovaných rybách a pečeném mase. Milovníci salátů by tak rozhodně neměli vynechat zdejší »šopák«, husté polévky, nebo smažené grundle. Kromě čerstvosti a chutnosti sebou zdejší jídlo nese ještě další výhodu. V porovnání s cenami u nás je o dost levnější. Pokud se navíc nepovažujete za experty na cizí jazyky, nemusíte se ničeho obávat, ve spoustě místních obchodů a restaurací se domluvíte i česky.

Tip: Hotel Aqua Paradise Resort

Tento jedinečný hotel je ideální volbou pro všechny věkové kategorie. Kromě krásného ubytování, skvělých restaurací a spousty možností zábavy, sportu i relaxace mají hoteloví hosté navíc vstup zdarma do největšího aquaparku na Balkánském poloostrově. Nachází se přímo u hotelu!


Publikováno na: