Ceny energií vysávají naše peněženky. Jak ušetřit?

Jak ušetřit za energie?

Vysoké ceny a neustálé zdražování dnes už nepřekvapí nikoho. Existuje však možnost, jak nakupovat fotovoltaiku, tepelná čerpadla, nebo paliva opravdu výhodně. Jak ušetřit na jejich nákupu?

Jak se můžeme bránit rostoucím cenám?

Vysoké ceny a neustálé zdražování dnes už nepřekvapí nikoho. Existuje však možnost, jak nakupovat opravdu výhodně. Do popředí zájmu se dostala fotovoltaika, tepelná čerpadla, nebo kotle na biomasu. Jak ušetřit na jejich nákupu?

Jak souvisí úspory s online trhem?

Mezinárodní online trh pro firmy - merXu, je vyhledávaným místem pro navazování vztahů s novými dodavateli a pro obchodování firem. Vznikl v reakci na nedostatek materiálu a kvůli vysokým cenám na lokálních trzích. Dříve to byl především nedostatek stavebních materiálů, dnes je to absence tepelných čerpadel a komponent pro fotovoltaiku, které jsou aktuálně díky vysokým cenám energií velmi žádané. Ty si nyní mohou firmy snadno obstarat v jiných zemích a dokonce za lepší cenu, než je nabídka na tuzemském trhu. Výrobcům, distributorům a velkoobchodníkům nabízí merXu možnost začít okamžitě obchodovat v mezinárodním měřítku a oslovit miliony dalších firemních zákazníků.

Zboží i služby pro úsporu energií

Aktuálně zde nabízí desítky tisíc firem miliony produktů pro podnikání. Obliba merXu jako prostoru pro profesionály si vyžádala také zařazení služeb pro firmy. Svoje služby tak mohou nabídnout nejen instalační, nebo stavební firmy, ale i účetní, daňové kanceláře, nebo marketingové agentury.

Co zde firmy pořídí?

Na merXu se obchoduje například s produkty pro solární systémy, stavbu, gastronomii, strojírenství, zemědělství, nebo třeba s tepelnými čerpadly, ale i s pracovními oděvy, nebo s palivy. Kdo nenajde zboží, nebo služby pro svůj byznys, může zadat poptávku a na jedno kliknutí oslovit všechny firmy registrované na merXu.

Jde to i jinak, třeba smlouvat

Nová situace nás nutí hledat nové cesty. Dříve byla například práce z domu pro mnoho zaměstnavatelů nepředstavitelná, stejně jako nákup materiálu online. merXu otevírá možnosti firmám i živnostníků z celé Evropy. Co nenajdou v Česku, mohou najít třeba v Rumunsku. To je výhoda mezinárodního trhu. Z pohledu českých a slovenských nakupujících je přes padesát procent transakcí mezinárodních. Čeští a slovenští kupující si velice rychle našli cestu k zahraničním dodavatelům i k vyjednávání ceny. Zjistili, jak je snadné na jednom místě nakoupit produkty pro podnikání, zadat poptávku nebo zajistit dodavatele služeb a ušetřit tak na provozních nákladech.

Publikováno na: