EUROBASKET se valí na Česko plnou silou

Kampaň vrcholí

Basketbalem je celá Praha doslova prostoupená. Na začátku srpna vyjela do ulic Prahy kompletně obrandovaná tramvaj EuroBasket a na Náplavce byl sto dní před začátkem akce odhalen deset metrů dlouhý hashtag #EuroBasket, který tam bude až do konce zápasů základní skupiny. A k tomu obrovské množství billboardů, inzerce i cílené kampaně na sociálních sítích. Jednoduše dribluje celé Česko.

Výjimečná česká generace

Sportovní Praha se má na co těšit. Tím hlavním lákadlem bude pochopitelně český tým. Tomáš Satoranský, Jan Veselý, Vít Krejčí, Vojta Hruban, Patrik Auda a další zástupci výjimečné generace, která si připsala úspěchy na Mistrovství světa nebo olympijském turnaji. A nyní se konečně na vrcholné akci představí vlastním fanouškům v duelech proti Polsku, Srbsku, Nizozemsku, Finsku a Izraeli. Hraje se od pátku 2. září do čtvrtka 8., národní tým začne všechny duely v 17:30.

Božský Jokič

Do Prahy se sjedou nejlepší hráči svých týmů, kteří bez výjimky slibují skvělou podívanou. Jedno jméno však nad ostatními ční. Nikola Jokič, nejužitečnější hráč posledních dvou sezon NBA. Tento 211 centimetrů vysoký pohodář hrající za Denver je unikátní osobností na palubovce i mimo ni. V roce 2014 uslyšel své jméno při výběru talentů až jako jednačtyřicátý v pořadí, ale brzy se začaly dít věci. Cenu pro nejužitečnějšího hráče získal srbský basketbalista jako první pivot od slavného Shaquilla O’Neala v roce 2000. V poslední sezoně překonal jako první hráč v historii hranici 2000 bodů, 1000 doskoků a 500 asistencí. Jednoduše Pan basketbalista.

Vstupenky mizí

Zájem o turnaj je enormní. Mizí samozřejmě především vstupenky na české zápasy, proti hvězdným Srbům už například nejsou lístky k dispozici. Ale obrovský zájem budí turnaj v Praze také u zahraničních fanoušků. Česká metropole se může těšit na skvělé fanoušky Finska a Izraele, své hvězdy dorazí podpořit také Srbové a blízkou akci si samozřejmě nenechají ujít ani Poláci. Praha se stane na pár dnů jedním z hlavních basketbalových měst Evropy.