3 tipy na levné cestování po Evropě

Lázeňská Budapešť

Termální lázně Széchenyi se otevřely v roce 1913. Potěší vás kombinace atmosféry Rakouska-Uherska a moderních služeb na vysoké úrovni.

NA TUHLE ODPOČINKOVOU PARÁDU SI VYHRAĎTE CELÝ DEN

Celodenní vstupenka platí od 9 do 18 h. A že se máte na co těšit: bazény, finské a aroma sauny, parní lázně, masáže, zábaly a mnoho dalších lázeňských procedur. Opalovat se můžete na lehátku u venkovních bazénů. Léčebné prameny pomáhají s léčbou revmatismu, pohybového ústrojí, artritidy, neuritidy a menstruačních problémů. Pitná kúra pomáhá s poruchami zažívacího a dýchacího ústrojí.

Požitkářská Vídeň

Fantastické město, pokud si přejete potěšit své smysly. Nemusíte se fyzicky přetrhnout, abyste si to tady hezky užili.

3X KÁVIČKA K POMILOVÁNÍ

Hodnocení 4,4 a více z 5 u míst s 1000+ recenzemi od uživatelů Google Maps.

1. CoffeePirates (Spitalgasse 17, 1090 Vídeň)

2. Fenster (pouze káva s sebou, Griechengasse 10, 1010 Vídeň)

3. Balthasar (Praterstraße 38, 1020 Vídeň)

AKTIVITY, ZE KTERÝCH JSOU PAF NEJEN DĚTI

V nejstarší zoo světa (zal. 1752) mají pandy. Narodilo se zde hned několik roztomilých mláďat. Součástí zoo je i obří skleník, který simuluje deštný prales. Zajděte i do zábavního parku Prater.

JAK SI ŽILA CÍSAŘOVNA SISSI?

Doporučujeme kombinovanou vstupenku Sisi Ticket. Zahrnuje návštěvu Muzea Sisi v Hofburgu, prohlídku 40 palácových komnat v Schönrunnu a také návštěvu Muzea nábytku. Umíte si představit lepší způsob, jak se dostat pod kůži císařovně s vlasy až na zem?

TOHLE JE PROSTĚ JINÉ, HRAVÉ

Hravý Hundertwasserhaus dříve nabízel sociální bydlení, ale dneska jde hlavně o turistický magnet. Dům má v paži obvyklé normy architektury – nenajdete v něm pravý úhel. Součástí pozemku je rovněž 250 stromů, keřů a park na střeše.

Berlín: město klubů

Mladistvé a svobodomyslné město je známé hudebními kluby. Do Berlína se zkrátka jedete bavit!

TADY TO MĚLI RÁDI IGGY POP A DAVID BOWIE

Klub SO 36 byl v 70. letech hlavně o punku. Teď už je rozmanitější. Jednou za měsíc se tady koná disco na kolečkových bruslích. Party Gayhane je zase důležitou akcí pro LGBT komunitu – hudba je směsicí orientálního popu.

PRVNÍ BERLÍNSKÝ TECHNO KLUB

Tresor je oblíbený mezi místními už od roku 1991. Vznikl v trezorech bývalého obchodního domu. Spojení klubu a nahrávací společnosti vytvořilo umělecké centrum a jeho vliv pomáhal utvářet evropskou techno scénu. V současnosti se Tresor nachází v odstavené části elektrárny.

Jak se na dovolenou dostanete co nejlevněji?

Včasná jízdenka Evropa od Českých drah funguje podobně jako letenka. Čím dřív si jízdenku koupíte, tím levněji pojedete.

 

Praha - Budapešť

od 504 Kč*

(děti od 255 Kč*, studenti a senioři od 373 Kč*)

 

Praha - Vídeň

od 353 Kč*

(děti, studenti, senioři od 214 Kč*)

 

Praha - Berlín

od 353 Kč*

(děti, studenti, senioři od 265 Kč*)

 

*stav k 26. 07. 2022

 

Další tipy na levné cestování najdete na stránce levnecestovani.nativecnc.cz.