Do konce tohoto roku by v Česku mohlo být už více než 120 zelenobílých nabíječek

Na interaktivní mapě projektu Sev.en Energy for Bikers na stránkách 74b.cz svítí už více než osm desítek špendlíků označujících místa pro dobití elektrokol. Milovníci elektrocyklistiky si tak mohou ještě z domova naplánovat výlet tak, aby během výletu nedošla energie jejich kolům, ani jim samotným. Nabíječky jsou totiž vždy poblíž hotelů, restaurací nebo informačních center, není tak třeba mít obavy vzít se sebou ani děti nebo prarodiče.

Vydat se mohou například na Krušnohorskou magistrálu, která nabídne jak cesty malebnými údolími, tak i výšlapy po hřebenech Krušných hor. Sev.en Energy for Bikers vstoupila do své třetí sezóny s pokrytím celé magistrály, během loňského roku navíc zmodernizovala některé starší stanice.

Všechny nabíječky, které jsou už ve čtyřech krajích – Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Pardubickém – tak nabízí kompatibilitu s drtivou většinou dnes prodávaných typů kol, není tudíž potřeba vozit ani těžké nabíječky, ani kabely. Ty si totiž jednoduše vypůjčíte od obsluhy jednotlivých stanic. Sev.en Energy for Bikers nicméně myslí i na ty, kteří by náhodou nemohli využít ani jedno z nabízených rozhraní – pro ty jsou určeny dvě klasické 230V zásuvky. V takovém případě si ovšem nesmí cyklisté zapomenout přibalit do batohu svůj kabel…

A jaké jsou plány Sev.en Energy for Bikers pro letošní rok? Rozhodně ambiciózní. V průběhu sezóny by totiž mělo být postupně nainstalováno několik desítek nových nabíječek podél Stezky železné opony a na Šumavě, které mezi milovníky cyklistiky patří k velice oblíbeným místům. Na konci roku by se tak síť nabíječek mohla rozrůst až na 125 míst, což už slibuje slušnou porci kilometrů.

Jak se Sev.en Energy for Bikers rozrůstá, sledujte nejen na stránkách 74b.cz, ale také na facebookovéminstagramovém profilu Nabíjíme elektrokola. Tam se totiž kromě aktuálních informací dozvíte i tipy, jak se o své elektrokolo nejlépe starat, i další zajímavosti.